به نقل گلچین نیوز : به گزارش عصر پنجشنبه دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر آخرین وضعیت کووید۱۹ در قم را مورد اشاره قرار داد و افزود: در این مدت ۵۰ تن با علائم مشکوک به کرونا پذیرش شدند که ۴۳ نفر از آنها در بیمارستان بستری شدند. وی با بیان اینکه ۴۴ بیمار کرونایی […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش عصر پنجشنبه دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر آخرین وضعیت کووید۱۹ در قم را مورد اشاره قرار داد و افزود: در این مدت ۵۰ تن با علائم مشکوک به کرونا پذیرش شدند که ۴۳ نفر از آنها در بیمارستان بستری شدند.

وی با بیان اینکه ۴۴ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته با بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند، اضافه کرد: هم اکنون ۲۱۳ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در مراکز درمانی این استان بستری هستند.

قدیر با اشاره به تزریق ۴۱ هزار و ۸۴۴ دوز واکسن کرونا به گروه های هدف در قم، ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۲۱ تست کرونا انجام گرفت که ۱۶۲ مورد از این بین مثبت بوده است.

استان قم که از ۱۸ فروردین‌ماه امسال در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته بود، از ۱۴ اردیبهشت‌ماه جاری وارد شرایط نارنجی شد.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید-۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ‌آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه‌چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز