به نقل گلچین نیوز : به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز جمعه در ستاد انتخاباتی استان قزوین، افزود: پیش‌بینی می‌شود مشارکت انتخاباتی در این استان بیش از ۵۵ درصد باشد. وی با اشاره به آغاز فرایند رای‌گیری از هفت صبح امروز در شعب اخذ رای سراسر این استان، تاکید کرد: امروز با حضور پرشور و بانشاط […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز جمعه در ستاد انتخاباتی استان قزوین، افزود: پیش‌بینی می‌شود مشارکت انتخاباتی در این استان بیش از ۵۵ درصد باشد.

وی با اشاره به آغاز فرایند رای‌گیری از هفت صبح امروز در شعب اخذ رای سراسر این استان، تاکید کرد: امروز با حضور پرشور و بانشاط مردم، یک روز به یادماندنی در تاریخ ایران اسلامی ثبت و ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ نیز در تقویم جمهوری اسلامی ایران ماندگار خواهد شد.

این مسوول اضافه کرد: به رغم همه هجمه‌هایی که علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی از ماه ها قبل صورت گرفت و برنامه‌ریزی و توطئه‌هایی که دشمن انجام داده بود به همراه شرایط خاص حاکم بر کشور به لحاظ شیوع ویروس کرونا، شاهد حضور گسترده مردم مومن و انقلابی استان قزوین و دوستداران به نظام و انقلاب در شعبات اخذ رای هستیم.

به گفته حبیبی، از ابتدای صبح امروز در بیشتر شعبات اخذ رای استان صف‌های طولانی را شاهد بودیم و جهانیان مشاهده کردند که مردم نظام اسلامی، رهبر معظم انقلاب و کشور خود را دوست دارند و به ندای ایشان نیز لبیک گفته و همچنان هم شاهد این حضور گسترده هستیم.

وی با بیان اینکه روند مثبت انتخابات در سطح تمامی شعب اخذ رای استان ادامه دارد، تصریح کرد: نخستین مرحله تمدید انتخابات تا ساعت ۱۹ توسط وزیر کشور صورت گرفته و در صورت تمدید تا ساعت ۲۴ امروز و یا ۲ بامداد شنبه نیز ادامه خواهد داشت.

رییس ستاد انتخابات استان قزوین یادآور شد: از شهروندان قزوینی درخواست داریم تا حضور در پای صندوق‌های رای را به ساعات پایانی شب موکول نکنند و هرچه سریع‌تر با حضور در شعبات اخذ رای، آرای خود را به صندوق بریزند.

معاون استاندار قزوین خاطرنشان کرد: از مردم همچنین درخواست داریم به دلیل شرایط کرونایی و اینکه سلامت آنان برای ما اولویت دارد لذا ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، با استفاده از ماسک و همراه داشتن خودکار شخصی به شعبات اخذ رای مراجعه و پس از انداختن رای خود به صندوق، از هرگونه تجمع در اطراف شعب خودداری کنند.

وی یادآور شد: روند برگزاری انتخابات در سطح استان قزوین بیانگر این موضوع است که تاکنون مشارکت قابل توجهی را در پای صندوق‌های رای شاهد بوده‌ایم و هر دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا به صورت ویژه توسط مردم پیگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: امیدواریم مردم همیشه در صحنه و مومن قزوین تا پایان زمان رای گیری، مشارکت بالایی را از خود به نمایش بگذارند و ما نیز در ستاد انتخابات تا پایان مهلت قانونی انتخابات در خدمت آنان خواهیم بود و تمامی عوامل شعب هم در محل حضور خواهند داشت.

رییس ستاد انتخابات استان قزوین اضافه کرد: به طور حتم مطالبه مقام معظم رهبیری برای مشارکت حداکثری با شور و شوق مردم محقق خواهد شد و آمار تا این لحظه بیانگر این موضوع است که مشارکت در این دوره از انتخابات بیش از ۵۵ درصد باشد.

وی با اشاره به اختلال در برخی از شعب اخذ رای در ابتدای صبح، گفت:به دلیل مکانیزه بودن انتخابات و اینکه برای نخستین مرتبه این دوره از انتخابات به صورت کاملا مکانیزه در استان برگزار شده، با اختلالات جزیی روبرو بودیم که به سرعت برای رفع این مشکل اقدام به عمل آمد.

استان قزوین دارای  ۹۴۵ هزار و سه نفر واجد شرایط رای دهی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

هم اکنون چهار هزار و ۳۶۷ نفر در روستاها و ۸۲۵ نفر در شهرهای استان قزوین در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی به رقابت می‌پردازند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت هفت صبح امروز در سراسر کشور آغاز شده است.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز