به نقل گلچین نیوز : به گزارش ایرنا، اسدالله رازانی روز شنبه در جریان تجلیل از دهیان نمونه مازندران در ساری گفت که تاکنون ۲ میلیون نفر از جمعیت روستایی و عشایری کشور زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی هستند که از این تعداد ۱۳۵ هزار نفر از سرپرسان خانوار بازنشسته و از این صندوق حقوق […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش ایرنا، اسدالله رازانی روز شنبه در جریان تجلیل از دهیان نمونه مازندران در ساری گفت که تاکنون ۲ میلیون نفر از جمعیت روستایی و عشایری کشور زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی هستند که از این تعداد ۱۳۵ هزار نفر از سرپرسان خانوار بازنشسته و از این صندوق حقوق دریافت می کنند.

وی جمعیت روستاییان کشور را ۲۰ میلیون نفر ذکرکرد و با بیان اینکه ۳۵ درصد از جمعیت روستایی کشور از سایر مزایای بیمه برخوردارند، افزود: در مازندران ۷۳ هزار نفر از جمعیت روستایی زیرپوشش  صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند و پنج هزار نفر نیز تاکنون بازنشسته و حقوق بازنشستگی بهره مندند.

رازانی با اشاره به اینکه در این نوع از بیمه تنها یک سوم حق بیمه از سوی روستاییان پرداخت و دو سوم دیگر آن توسط دولت پرداخته می‌شود، گفت: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با کمک دو برابری توسط دولت موجب شده تا قشر کم درآمد جامعه که بار تولید را به دوش دارند راحت‌تر بتوانند بیمه شوند و در آینده از مزایایی بازنشستگی برخوردار شده و از لحاظ اقتصادی احساس آرامش داشته باشد.

وی با بیان اینکه ظرف چند سال اخیر، ۱/۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی و در قالب اجرای طرح تسهیلات کارا،  برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی تخصیص یافت، اظهار داشت: این امر بیانگر توجه دولت برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی است.

رییس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور  با بیان اینکه با افزایش امکانات زیرساختی و رفاهی، نیازهای روستاییان نیز همانند مناطق شهری تغییر یافته است، گفـت:باید با بهره گیری از ظرفیت های موجود، زمینه رشد و توسعه بیش از پیش مناطق روستایی را فراهم کرد.

رازانی، از دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی خواست برای تقویت و نهادینه کردن فرهنگ بیمه روستایی و عشایری اهتما بیشتری داشته باشند تا با زیرپوشش قراردادن بخش بیشتری از روستاییان، بتوانند خدمات بیشتری و متنوع تری به آنان ارایه دهند.

در پایان این آیین از ۶ دهییار نمونه به نمایندگی از ۵۸ دهیار برتر مازندران با اهدای هدایایی تجلیل شد.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز