به نقل گلچین نیوز : بهروز آقایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کشتی LAGUNA SECA حامل ۶۶ هزار تن  جو فله و کشتی AEGEA حامل ۶۹ هزار تن  گندم فله است. وی بیان کرد: خوشبختانه با زیرساخت‌ها و تجهیزات بندر چابهار برای پهلوگیری و تخلیه و بارگیری انواع کشتی و کالا […]

به نقل گلچین نیوز :

بهروز آقایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کشتی LAGUNA SECA حامل ۶۶ هزار تن  جو فله و کشتی AEGEA حامل ۶۹ هزار تن  گندم فله است.

وی بیان کرد: خوشبختانه با زیرساخت‌ها و تجهیزات بندر چابهار برای پهلوگیری و تخلیه و بارگیری انواع کشتی و کالا و تعامل و مشارکت مناسبی که با گمرک و دستگاه‌های مرتبط وجود دارد کالاها با رویه‌های گمرکی و بدون رسوب به مقاصد مورد نظر حمل خواهد شد.

وی افزود: بندر چابهار به عنوان یکی از بنادر مهم جنوب شرق کشور به دلیل موقعیت استراتژیک و دستیابی به آبهای آزاد بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای در مبادلات ایران با سایر کشورهای منطقه دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: این بندر کانون جدیدی برای صادرات انواع کالاهای ایرانی به شمار می‌رود و موقعیت ممتاز جغرافیایی در منطقه دارد.

آقایی با بیان اینکه واردات کالاهای اساسی از طریق این بندر راهبردی نسبت به سالهای گذشته رشد قابل توجهی داشته است، خاطرنشان کرد: گندم، جو دامی، ذرت، برنج، شکر، محصولات کشاورزی، روغن نباتی و مواد غذایی از جمله کالاهای اساسی است که از طریق بندر چابهار وارد شده است.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز