به نقل گلچین نیوز : محسن حیدری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در این بین دلگان با ثبت دمای ۴۴.۳ درجه سلسیوس گرمترین شهر استان در شبانه روز گذشته شده است.وی افزود: پس از دلگان به ترتیب شهرهای ایرانشهر با دمای ۴۳، هامون ۴۲.۵، هیرمند ۴۲.۳، زابل ۴۲.۱، قصرقند، ۴۱.۹، راسک ۴۱.۸، زهک ۴۱.۵، […]

به نقل گلچین نیوز :

محسن حیدری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در این بین دلگان با ثبت دمای ۴۴.۳ درجه سلسیوس گرمترین شهر استان در شبانه روز گذشته شده است.
وی افزود: پس از دلگان به ترتیب شهرهای ایرانشهر با دمای ۴۳، هامون ۴۲.۵، هیرمند ۴۲.۳، زابل ۴۲.۱، قصرقند، ۴۱.۹، راسک ۴۱.۸، زهک ۴۱.۵، بزمان ۴۱.۳، میرجاوه ۴۰.۷ و نیکشهر ۴۰.۴ درجه سلسیوس گرمترین شهرهای استان در ۲۴ ساعت گذشته شدند.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی پیش‌بینی می‌شود وضعیت دمایی استان در روزهای آینده نواسانات زیادی به خود نبیند و رنج دمایی در محدوده کنونی باقی بماند.
وی در مورد وزش بادهای ۱۲۰ روزه گفت: هم‌اینک از سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان کاسته شده اما پیش‌بینی می‌شود از نیمه‌های هفته مجدد بر شدت وزش بادهای شمالی استان افزوده شود.
حیدری اظهارداشت: با افزایش سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه، خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در پنج شهرستان شمالی انتظار می‌رود. 
وی خاطرنشان کرد: در این مدت در مناطق مرکزی و جنوبی استان غبارمحلی، بعدازظهرها وزش باد ملایم تا متوسط رخ می‌دهد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان از احتمال بارش‌های همرفتی در ارتفاعات جنوبی استان خبر داد و گفت: از یکشنبه تا سه شنبه در بعدازظهرها احتمال رشد ابر و رعد و برق با رگبار پراکنده در ارتفاعات جنوبی استان وجود دارد.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز