به نقل گلچین نیوز : عبدالرسول همتی روز جمعه گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، یک میلیون و ۴۴ هزار و ۷۶ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه های استان فارس انجام شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۳۰۴ هزار و ۳۳۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.  همچنین از […]

به نقل گلچین نیوز :

عبدالرسول همتی روز جمعه گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، یک میلیون و ۴۴ هزار و ۷۶ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه های استان فارس انجام شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۳۰۴ هزار و ۳۳۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

 همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۲۳ هزار و ۱۵۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۱ هزار و ۵۴۱ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۲۵ هزار و ۸۸۰ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او همچنین از بهبودی ۲۸۸ هزار و ۵۹۶ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همتی اضافه کرد: هم اکنون ۲ هزار و ۵۱۲ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۵۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

او با اشاره به شیوع کرونای موسوم به دلتا در فارس و اهمیت مشارکت تمام اقشار جامعه برای کمک به مدافعان سلامت و قطع زنجیره انتقال بیماری در استان، تاکید کرد: بهترین روش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ابتلا به بیماری کووید۱۹، رعایت دستورالعمل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست ها، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی و همچنین خودداری از سفرهای غیرضروری به ویژه سفر به شهرستان های با وضعیت قرمز است.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز