به نقل گلچین نیوز : مهرزاد لطفی یکشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: در حال حاضر ۲ هزارو ۵۹ بیمار مثبت و مشکوک مبتلا به کروناویروس در بیمارستان های مرجع کووید ۱۹ استان بستری هستند که از این تعداد ۳۱۹ بیمار در بخش های مراقبت ویژه […]

به نقل گلچین نیوز :

مهرزاد لطفی یکشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: در حال حاضر ۲ هزارو ۵۹ بیمار مثبت و مشکوک مبتلا به کروناویروس در بیمارستان های مرجع کووید ۱۹ استان بستری هستند که از این تعداد ۳۱۹ بیمار در بخش های مراقبت ویژه خدمات درمانی دریافت می کنند و این آمار نگران کننده است.

وی در این نشست بر پایبندی مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی برای پیشگیری از افزایش موارد ابتلا به کروناویروس و خروج از این موج تاکید کرد و گفت: تنها راه جلوگیری از روند افزایش موارد ابتلا به کروناویروس، مشارکت مردم است تا بتوانیم شاهد کاهش آمارهای ابتلا، بستری و جان باختن هم استانی ها در اثر این بحران باشیم.

این مسئول همچنین در این نشست ضمن تبریک روز استاد بیان کرد: استادان دانشگاه نقش مهمی در اعتلای دانش و اندیشه دارند و به ویژه استادان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با عمل به دو رسالت توامان آموزش و درمان پیشینه ارزشمند آموزش و پزشکی در فارس را این بار در عرصه سرنوشت ساز مقابله با بحران کرونا به کار بستند که جای تقدیر دارد.

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز ضمن اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس، با اشاره به آغاز اجرای واکسیناسیون سراسری در گروه سالمندان بالای هشتاد سال، اعلام کرد: در مورد سالمندان با وجود دریافت واکسن، درصد پایینی احتمال ابتلا وجود دارد و رعایت نکات پیشگیرانه را باید جدی گرفت.

سید روح الله حسینی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۳۸ هزار و ۱۳۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۴۲ هزار و ۵۴۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی بیان کرد:همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۴ هزار و ۸۳۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۵۳۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۵۶ هزار و ۷۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز دو هزار و ۵۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۱۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

 حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۲۷ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۶۷ مورد اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین گفت: ۲۲۹ هزار و ۹۶ نفر از ابتدا تاکنون بهبودی یافتند که از بیمارستان ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

 حسینی با اشاره به اجرای واکسیناسیون در سراسر کشور، اظهار کرد: استان فارس در اجرای واکسیناسیون علیه کرونا نیز همچون دیگر عرصه های مدیریت این بحران، در کشور پیشتاز است و تعداد قابل ملاحظه ای از گروه های هدف در استان فارس واکسن را دریافت کرده یا در حال دریافت واکسن هستند. 

این مقام مسوول در دانشگاه اعلام کرد: نوبت و زمان تزریق واکسن برای به شیوه غیر حضوری به صورت تدریجی به گروه های هدف اعلام و اطلاع رسانی می شود که در چه ساعتی به چه مکانی برای دریافت واکسن خود مراجعه کنند.

او بیان کرد: در حال حاضر هیچ مراجعه حضوری به در منازل از مجموعه سلامت برای نام نویسی یا تزریق واکسن وجود ندارد و هرگونه برنامه در این رابطه، به کمک صدا و سیما یا سایر رسانه های رسمی به هم استانی ها اعلام می شود.

حسینی با بیان اینکه تزریق واکسن به معنی ایمنی نهایی نیست، گفت: دریافت کنندگان واکسن نیز لازم است تا زمانی که مجموعه وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا پایان کرونا را اعلام کند، همچنان نکات بهداشتی پیشگیرانه را رعایت کنند.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز