به نقل گلچین نیوز : به گزارش عصر چهارشنبه دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در گفت و گویی افزود: در شبانه روز گذشته همچنین ۵۶ بیمار با علائم کرونا پذیرش شدند که ۳۹ بیمار جدید در مراکز در مانی قم بستری شدند. وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۵۶ بیمار با بهبود وضعیت […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش عصر چهارشنبه دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در گفت و گویی افزود: در شبانه روز گذشته همچنین ۵۶ بیمار با علائم کرونا پذیرش شدند که ۳۹ بیمار جدید در مراکز در مانی قم بستری شدند.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۵۶ بیمار با بهبود وضعیت جسمانی، از مراکز درمانی قم ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: هم اکنون  ۱۲۳ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی این استان بستری هستند، ضمن اینکه حال ۳۹ بیمار مبتلا به کرونای بستری در بخش های مراقبت ویژه استان نیز وخیم است.

قدیر با اشاره به آمار تست های روزانه کرونایی در این استان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۹۷ مورد تست کرونا در این استان انجام شده که از این تعداد، جواب ۱۴۴ تست کرونا مثبت بوده است.

وی همچنین آخرین روند واکسیناسیون کرونا در این استان را مورد اشاره قرار داد و افزود: تا کنون بیش از ۵۰ هزار دوز واکسن به گروه های هدف اعلام شده وزارت بهداشت در این استان تزریق شده است.

استان قم که از ۱۸ فروردین‌ماه امسال در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته بود، از ۱۴ اردیبهشت‌ماه جاری وارد شرایط نارنجی شد.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ‌آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه‌چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند./


خبرگزاری گلچین نیوز