به نقل گلچین نیوز : به گزارش ایرنا، اولین رویداد خبری کرمانشاه در هفته گذشته مربوط به اظهار نظر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه مبنی بر اینکه امسال ۳۰۰ کیلومتر فیبرنوری برای نخستین بار در مناطق روستایی استان اجرا می‌شود بود که با اجرای این میزان شبکه‌گذاری تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش ایرنا، اولین رویداد خبری کرمانشاه در هفته گذشته مربوط به اظهار نظر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه مبنی بر اینکه امسال ۳۰۰ کیلومتر فیبرنوری برای نخستین بار در مناطق روستایی استان اجرا می‌شود بود که با اجرای این میزان شبکه‌گذاری تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه اینترنت متصل خواهند شد.

«شهریار بهنیا» با بیان اینکه استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، هزار و ۷۱۲ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد، افزود: با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال‌های اخیر از این تعداد اکنون هزار و ۵۲۸ روستا دارای اینترنت پرسرعت است.

به گفته او اکنون ۱۸۴ روستای بالای ۲۰خانوار استان کرمانشاه فاقد شبکه اینترنت است که با برنامه ریزی انجام شده امسال تمام این روستاها به شبکه اینتریت متصل می شود.

صلاحیت ۹۱۵ داوطلب شورای اسلامی شهرهای استان کرمانشاه تایید شد

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه گفت: با پایان یافتن فرصت قانونی بررسی صلاحیت داوطلبان شورای اسلامی شهرهای استان از هزار و ۱۱۱ نفر داوطلب ثبت نام شده تعداد ۶۱نفر انصراف، ۱۳۵ نفر رد و ۹۱۵ نفر مهر تایید هیات اجرایی و نظارت را گرفتند.

«جلیل بالایی» افزود: نتیجه بررسی شکایت داوطلبانی که در مراحل قبل رد صلاحیت شده اند به فرمانداری‌ها ارسال شده و به صورت محرمانه به داوطلبان ابلاغ می‌گردد. 

وی زمان تبلیغات را از ۲۰ خرداد به مدت یک هفته و تا ۲۴ ساعت قبل از زمان اخذ رای دانست و با یادآوری اینکه ۸۷ درصد داوطلبان از فیلتر اجرا و نظارت عبور کردند، گفت: انتخابات شوراها در ۳۴ شهر و برای ۱۸۲ کرسی در تاریخ ۲۸ خرداد همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار و بصورت میانگین برای هر کرسی پنج نفر رقابت خواهند کرد.

برون رفت از مشکلات کنونی کشور نیازمند نگاه فراجناحی است

رابط ستاد «سعید جلیلی» نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان کرمانشاه گفت:‌ برای برون رفت از مشکلات کنونی کشور نیازمند نگاه فراجناحی هستیم و جریان انقلاب به دنبال همین موضوع است.

«هاشم پورمحمدی» در نشست خبری در سرسرای اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، افزود: یکی از رفتارهای گمشده در اخلاق سیاسی کشور نگاه به منافع ملی به جای منافع گروهی است.

وی اظهار داشت: جلیلی با شعار گفتمان انقلاب اسلامی می خواهد این نگاه را از منافع حزبی و شخصی به سمت مسائل ملی برگرداند، نمونه اش هم تشکر وی از اقدامات دولت فعلی در حوزه کشاورزی است.

همتی شعار تعامل در داخل تا جهان را اجرایی می‌کند

رییس ستاد انتخاباتی “عبدالناصر همتی” نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: همتی مصمم به اجرایی کردن شعار تعامل در داخل تا جهان است و برای آن برنامه های خوبی دارد که حتما عملیاتی می شود.

“منصور سرمست” در  حاشیه افتتاح ستاد انتخاباتی عبدالناصر همتی از نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کرمانشاه اظهار داشت: نگاه این نامزد انتخاباتی مبتنی بر تنش زدایی و تعامل با سایر کشورها و استفاده از ظرفیت‌های سیاست خارجی برای توسعه ملی است.

وی افزود: اعتقاد آقای همتی بر این است که سیاست خارجی باید به توسعه ملی و افزایش قدرت اقتصادی مردم منجر شود و هر اقدامی که بتواند در سیاست خارجی به تقویت قدرت اقتصادی مردم منجر شود باید آن را دنبال کرد.

سرمست خاطرنشان کرد: عمده مشکل جامعه ما که مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند مانند تورم، بیکاری، مشکلات بورس، مساله نقدینگی و سرمایه گذاری در حوزه اقتصادی است و همتی این توان را دارد که فارغ از هیاهو و جنجال‌های سیاسی مشکلات واقعی مردم را مدیریت و آن را رفع کند.

رئیسی: کرمانشاه قابلیت تبدیل به یکی از قطب‌های صادرات کشور را دارد

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت های فراوان استان کرمانشاه در حوزه های مختلف و مرز مشترک با کشور عراق گفت: با تکمیل شدن زیرساخت های لازم این استان می تواند قطب صادرات به کشورهای همسایه باشد.

حجت الاسلام سید«ابراهیم رییسی» در گفت و گوی تلویزیونی با مردم کرمانشاه از طریق شبکه استانی زاگرس، افزود: داشتن مرز مشترک یکی از ظرفیت های بزرگ این استان است و اگر علاوه بر خطوط هوایی و زمینی، خطوط ریلی به عراق هم تکمیل شود، بیکاری در این استان با افزایش صادرات و حمل و نقل کاهش چشمگیری می یابد.

 وی مشکل بیکاری در استان کرمانشاه را رنجی ۴۰ ساله دانست و اظهار داشت : استانی که ۱۰ هزار شهید و ۱۹ هزار جانباز دارد نشان دهنده این است که مردم تا پای جان خود برای ارزش های این انقلاب جنگیدند و با وجود این همه ظرفیت در بخش های کشاورزی، صنعت، گردشگری، تمدن و فرهنگ، نباید امروز جز استان های بیکار کشور باشد.

حجت الاسلام رییسی با اشاره به سفر اخیر خود به استان کرمانشاه، کشاورزی را یکی از ظرفیت های بزرگ این استان دانست و افزود: باید صنایع تبدیلی را در بخش های مختلف راه اندازی کنیم تا با ایجاد ارزش افزوده برای مردم مشکل بیکاری را ریشه کن کنیم.

جلیلی: هر جوان کرمانشاهی باید یک صادرکننده بزرگ برای کشور باشد

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه هم‌جواری کرمانشاه با کشور عراق یک فرصت بزرگ برای این استان و توسعه روابط تجاری با کشور عراق است که باید برای آن برنامه‌ریزی شود، افزود: امروز هر جوان برومند کرمانشاهی باید یک صادرکننده بزرگ برای کشور باشد.

«سعید جلیلی» در گفت و گوی تلویزیونی با مردم کرمانشاه از طریق شبکه استانی زاگرس، گفت: من در سفرهای متعدد به استان کرمانشاه بازدیدهای زیادی داشته ام، از سامانه‌های مرزی استان بازدید کردم ولی چرا باید جوانان غیور استان در سامانه مرزی شیخ صله جمع بشوند که اگر باری بیاید آن را خالی کنند.

جلیلی ادامه داد: من در جمع جوانان روستای شیخ صله و سامانه مرزی حضور پیدا کردم، جوانان سوال می کردند که چگونه ما می‌توانیم صادرکننده شویم؟ و پاسخ ها در همان جا صحبت و بررسی شد، اینها مسائلی است که با مقداری آموزش و مهارت‌آموزی می‌تواند در مدت زمان کوتاه فراهم شود و می‌شود در مدت زمان کوتاه با آموزش جوانان ما در این که چه مسائلی می تواند مشکل آنها را حل کند این مشکلات برطرف شود.

ورزشکار کرمانشاهی مقام چهارم مسابقات دوومیدانی ترکیه را کسب کرد

ورزشکار کرمانشاهی حاضر در مسابقات بین المللی دو و میدانی ترکیه در بخش پرتاب وزنه مقام چهارم این رقابت ها را کسب کرد.

“مرتضی ناظمی” ورزشکار کرمانشاهی عضو تیم ملی دو و میدانی ایران در نخستین روز مسابقات و در بخش پرتاب وزنه به رقابت با حریفان پرداخت.

در این رقابت ها ناظمی با ثبت رکورد ۱۸ متر و ۷۶ سانتی متر از کسب مدال بازماند و در مکان چهارم قرار گرفت.

ورزشکاران مردم را به حضور در انتخابات تشویق کنند

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: امروز سهم ورزشکاران و قهرمانان به نام ورزشی و حتی خبرنگاران این حوزه در تشویق و ترغیب مردم برای شرکت در انتخابات بسیار پررنگ است.

حسن خوش اقبال در دیدار با اعضای هیات مدیره انجمن ورزشی نویسان کرمانشاه گفت: توقع و انتظاری که از قهرمانان ورزشی و خبرنگاران این حوزه می رود دعوت مردم به مشارکت حداکثری پای صندوق های رای و بازتاب حضور پرشور جامعه ورزشی در این عرصه است تا دشمنان بفهمند تلاششان بی حاصل بوده است.

وی همچنین حمایت خود را از برنامه های در دست اقدام انجمن ورزشی نویسان استان را اعلام و اجرای انها را گام بلندی در راستای بیشتر دیده شدن خبرنگاران ورزشی و تقدیر از پیشکسوتان این عرصه عنوان کرد.

در این دیدار فاطمه احمدیان رییس، مسعود اسماعیلی نایب رییس و مریم قوی نایب رییس دوم هیات مدیره انجمن ورزشی نویسان استان کرمانشاه نیز به بیان مطالب و نظرات خود پرداخته و بخش هایی از اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اقدام را تشریح کردند.

ساعت کار ادارات کرمانشاه تغییر کرد

استاندار کرمانشاه با اعلام تغییر ساعت کار ادارات استان، گفت: از سه‌شنبه ۱۸ خرداد تمام ادارات استان از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ دقیقه فعال هستند.

«هوشنگ بازوند» اظهارداشت: این تصمیم شامل تمام بانک‌ها، ادارات، نیروهای نظامی و شرکت‌ها میشود.

وی اعلام کرد: این تغییر ساعت کار ادارات تا اطلاع ثانوی در کرمانشاه اجرا می شود و امکان دارد بیش از یک ماه ادامه داشته باشد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه فشار کمبود برق در کرمانشاه بسیار است، گفت: هفته گذشته در ستاد مدیریت بحران استان تصمیم گرفتیم که برق مناطق شهری و مصارف خانگی به هیچ عنوان در کرمانشاه قطع نشود.

عکاس ایرنا مرکز کرمانشاه مقام نخست جایزه ملی صلح را به دست آورد

«بهمن زارعی» عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز کرمانشاه جایگاه نخست جشنواره ملی عکس «صلح و مهرورزی» را از آن خود کرد.

نخستین جشنواره ملی عکس «صلح و مهرورزی» با هدف ترویج فرهنگ صلح و مدارا، ارتقای سطح عکاسـی در ایــران، ایجاد رقابتی فرهنگی در میان هنرمندان عکاس کشور و فرهنگ‌سازی برای ایجاد مهر و دوستی در روابط اجتماعی که منجر به همزیستی موفق‌تر انسان‌ها در کنار هم می‌شود، در شهـــر شیـــراز بــــه عنــــوان شهر صلح و مدارا برگزار شد.

از ابتدای مهر ماه تا پایان سال گذشته، ۳۰۰ عکاس، هزار و ۲۰۳ اثر را به این رویـــداد که تـــوسط «مــــوزه صلح» و شهرداری این شهر برگزار شد، ارسال کردند.

در پایان این جشنواره هیات داوران ۴۶ اثر را به عنوان آثار برتر انتخاب کردند که در نهایت «بهمن زارعی» از کرمانشاه، «داود ایزدپناه» از یاسوج و «علی اکبر مطلوبی» از تبریز به ترتیب عناوین اول تا سوم را به دست آوردند.

برخورد سواری پژو با تیر برق در کرمانشاه جان ۲ نفر را گرفت

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کرمانشاه گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ با تیر برق در این شهر، ۲ نفر جان خود را از دست دادند.

سرهنگ فضل الله شیری گفت: حوالی ساعت سه بامداد روز جمعه برخورد یک دستگاه خودروی سواری با تیر برق کنار خیابان در محدوده سه راه حافظیه به سمت میدان شهدا به پلیس گزارش شد و ماموران پس از حضور مشاهده کردند یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ در این مسیر بشدت با تیر برق کنار بلوار برخورد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: شدت حادثه به قدری بود که خودروی سواری پس از اصابت به تیر برق دچار حریق شده و هر ۲ سرنشین آن هم که زن و مرد بودند در همان صحنه حادثه جان خود را از دست دادند.

سرهنگ شیری با اشاره به اطفاء حریق توسط نیروهای آتش نشانی، گفت: سرعت زیاد و عدم توانایی راننده در کنترل وسییله نقلیه علت وقوع این حادثه مرگبار بوده است.

استاندار: دولت اقدامات ارزشمندی برای توسعه کرمانشاه انجام داده است

استاندار کرمانشاه با اشاره به فعالیت‌های تخریبی علیه دولت در روزهای اخیر، گفت: در دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار ارزشمندی برای توسعه و رشد کرمانشاه انجام شد که قابل توجه است.

«هوشنگ بازوند» در نشست شورای اداری استان با اشاره به اینکه در این‌ روزها نقد عملکرد دولت رونق گرفته است، اظهار داشت: در دوران فعالیت دولت تدبیر و امید شدیدترین بحران ها به کشور وارد شد که از جمله مهمترین آنها می‌توان به جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه اشاره کرد.

وی از تحریم ها به عنوان جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: علاوه بر تحریم ها ما در داخل کشور نیز با مشکلات طبیعی بسیاری همچون زلزله، خشکسالی، کرونا و سیل روبه رو شدیم که خسارت های بسیاری به کشور و دولت وارد کرد.

بازوند به شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: در استان کرمانشاه باوجود اینکه خسارت کرونا کمتر از دیگر استان ها بود ما این ویروس ۲۷ هزار نفر را در استان بیکار کرد که خسارت های بسیاری به همراه داشت.

کرونا جان سه کرمانشاهی دیگر را در ۲۴ ساعت گذشته گرفت

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به فوت سه نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلای قطعی به کووید ۱۹، گفت: مجموع جانباختگان در این استان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به یک هزار و ۸۸۱ نفر رسید.

«مهدی محمدی» اظهار داشت: این افراد در مراکز درمانی شهرستان های سرپل ذهاب، جوانرود و هرسین فوت کردند.

وی با اشاره به بستری ۳۸۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۲ مورد بیمار مثبت بستری و ۱۵۱ بیمار مثبت سرپایی مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شدند که نسبت به روز قبل ۱۱ نفر کمتر است.

امام جمعه کرمانشاه: رییس جمهوری آینده باید با فساد مقابله کند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ خرداد، گفت: رییس‌جمهوری آینده ایران اسلامی باید در واقع عدالت‌جو و مبارز جدی با فساد باشد.

آیت‌الله «مصطفی علما» در خطبه های این هفته نماز جمعه کرمانشاه در مسجد جامع، با تاکید بر اینکه حضور در انتخابات برای ایران اسلامی قدرت آفرین است، افزود: مردم باید حتما پای صندوق های رای حضوری پر شور داشته باشند.

وی با اشاره بروز برخی تخلفات در کشور گفت: رییس‌ جمهوری آینده ایران اسلامی باید با عدالت محوری تقویت کننده تولید و اشتعالزایی باشد.

آیت الله علما همچنین با تاکید بر اینکه نسل جوان نیاز به توجه دارند، افزود: کسی باید انتخاب شود که زخم های اصلی ایران اسلامی همچون بیکاری را به مرور زمان درمان کند.


خبرگزاری گلچین نیوز