به نقل گلچین نیوز : به گزارش عصر چهارشنبه روابط عمومی دادگستری کل قم، در هنگامه آغازین ماه سالجاری، ادبیات وزین پایداری و رشادت مجاهدین راه اسلام، دیگر بار به زیور طبع کتاب در ستایش ایثار و شهادت مزین شد.  این کتاب با تلاش و همت دفتر مستندسازی دفاع مقدس معاونت اول، اقدام‌ها و برنامه‌های اجرایی دستگاه قضایی را در […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش عصر چهارشنبه روابط عمومی دادگستری کل قم، در هنگامه آغازین ماه سالجاری، ادبیات وزین پایداری و رشادت مجاهدین راه اسلام، دیگر بار به زیور طبع کتاب در ستایش ایثار و شهادت مزین شد.

 این کتاب با تلاش و همت دفتر مستندسازی دفاع مقدس معاونت اول، اقدام‌ها و برنامه‌های اجرایی دستگاه قضایی را در چهلمین سالگرد دفاع مقدس در سه بخش واحدهای قضایی ملی و سازمان های وابسته، دادگستری کل استان‌های سراسر کشور و نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت قوه قضاییه بیان نموده که در مهرماه سال گذشته برگزار شد.

معرفی شهیدان والامقام هر یک از بخش‌های مختلف قوه قضاییه، زینت بخش صفحه‌های داخلی این کار ارزشمند فرهنگی است که برگ ممتازی برای آن محسوب می شود.

در این راستا مشخصات (محل شهادت، تاریخ شهادت و محل تولد) و گزیده ای از وصیت‌نامه ۱۵ تَن از شهیدان دستگاه قضایی قم در صفحه‌های ۱۵۰ الی ۱۵۵ این کتاب درج شده‌است.

افزون بر این، درج گزارش‌های کامل و همچنین تشریح عملکرد و اهداف برگزاری نخستین نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت قوه قضاییه و معرفی غرفه ها، امکانات و توانمندی‌های علمی و همچنین بیان گوشه ای از اسرار تاریخی و سرگذشت جنگ تحمیلی و حوادث آن بخش جذاب و انتهایی آن می‌باشد.

این کتاب اطلاعات مفید و کاربردی از چگونگی اهتمام و تلاش دستگاه قضایی در بسط و گسترش فرهنگ ماندگار شهادت در راه حق ، ایثار و مقاومت از طریق زنده نگهداشتن یاد و خاطره تلاشهای ارزشمند صورت گرفته توسط شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی، ایثارگران و خانواده معظم شهیدان را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد.

 این کتاب در ۲۳۸ صفحه و در قطع وزیری توسط نشر شاهد چاپ شده‌است.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز