به نقل گلچین نیوز : ابوالفضل عباسیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شهرستان جاجرم با سطح زیر کشت ۶ هزار هکتار زراعت غلات گندم و جو آبی یکی از مناطق اصلی تولید غلات در خراسان شمالی است. مدیر جهاد کشاورزی جاجرم ادامه داد: این شهرستان با تولید ۹ هزار تن گندم و ۷ […]

به نقل گلچین نیوز :

ابوالفضل عباسیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شهرستان جاجرم با سطح زیر کشت ۶ هزار هکتار زراعت غلات گندم و جو آبی یکی از مناطق اصلی تولید غلات در خراسان شمالی است.

مدیر جهاد کشاورزی جاجرم ادامه داد: این شهرستان با تولید ۹ هزار تن گندم و ۷ هزار و ۵۰۰ تن جو پیشرو در امر تولید در استان می‌باشد.

وی افزود: سال جاری به علت خشکسالی حادث شده و خسارت ناشی از سیل، تولید این محصول تا ۵۰ درصد کاهش یافته تا جایی که به علت گرمای زیاد و کاهش بارندگی محصول زودتر از موعد رسیده و قابل برداشت است.

عباسیان تصریح کرد: چند روزی است که برداشت جو نیز در منطقه آغاز شده و در حال حاضر تعداد ۱۲ دستگاه کمباین بومی در شهرستان عملیات برداشت را بر عهده گرفته‌اند.

مدیر جهاد کشاوری جاجرم در انتها گفت: ناظرین برداشت نیز نظارت فنی خود را جهت جلوگیری از ریزش دانه‌ها زیر نظر مدیریت جهاد کشاورزی به انجام می‌رسانند.


خبرگزاری گلچین نیوز