به نقل گلچین نیوز : افتتاح تله سیژ بوستان علوی، عملیات بازگشایی و تجهیز شهربازی بوستان فدک(۷۲تن) ، عملیات اجرایی پروژه تفریحی زیپ لاین و پل معلق بوستان کوثر و همچنین بهره برداری از شبکه روشنایی بوستان علوی و بوستان غدیر از جمله طرح هایی است که در این آئین افتتاح و یا عملیات اجرایی […]

به نقل گلچین نیوز :

افتتاح تله سیژ بوستان علوی، عملیات بازگشایی و تجهیز شهربازی بوستان فدک(۷۲تن) ، عملیات اجرایی پروژه تفریحی زیپ لاین و پل معلق بوستان کوثر و همچنین بهره برداری از شبکه روشنایی بوستان علوی و بوستان غدیر از جمله طرح هایی است که در این آئین افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

استاندار قم در این آئین ضمن قدردانی از دست اندرکاران عمران و آبادانی شهر قم، مدیریت علمی و نگرش سیستمی را دو اصل مهم در مدیریت قم دانست.

بهرام سرمست، با بیان اینکه در طرح های عمرانی استان، همواره نظر کارشناسی متخصصین اصل بوده است افزود: تلاش شده است تا با کم کردن اختلاف ها و ایجاد تعامل بین سازمان های مختلف و استفاده از تمام ظرفیت های موجود زمینه ایجاد توسعه متوازن در قم محقق شود.

وی زائرپذیری را یکی از ویژگی های شهر قم دانست و افزود: بهره برداری از چنین پروژه هایی می تواند به ارائه خدمات بهتر به مجاوران و زائران کمک کند.

استاندار قم اجرای طرح های مرتبط با گردشگری، تفریحی و افزایش نشاط اجتماعی در قم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: مدیریت استان نیز از اجرای چنین پروژه هایی که برای مردم از اولویت و اهمیت بالایی برخوردار است حمایت می کند.

سرمست بیان کرد: اجرای طرح های تفریحی و گردشگری در استان می تواند منجر به افزایش ماندگاری زائرین و گردشگری در استان شود که این موضوع علاوه بر اشتغال موجب افزایش سرمایه پذیری می شود.

پروژه تفریحی تله سیژ (کابل‌راه) بوستان علوی که از سال ۱۳۹۶ آغاز شد، به طول ۲۴۰۰ متر به‌صورت رفت‌وبرگشت از جنوب به سمت شمال بوستان علوی با اعتباری بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد ریال اجرایی شده است.مساحتکل این پروژه ۱۳ هزار مترمربع است.

زیپ لاین و پل معلق بوستان کوثر در ضلع شمال غربی این بوستان تا جنوب شرقی میدان مفید به مساحت ۶۵۰۰ متر مربع شامل پارکینگ، کافی شاپ، ایستگاه آغاز، ایستگاه پایان، نظرگاه شهری و خط سبز زیپ لاین با ۱۰ متر حریم هوایی حول محور کابل اجرایی خواهد شد.هزینه اجرای این پروژه ۸۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

کلنگ زنی شهربازی فدک از دیگر طرح هایی است که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد این طرح واقع در میدان شهدای ۷۲ تن است که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.مساحت این پروژه ۴۵ هزار متر مربع است.

دیگر پروژه‌ای که در هفتمین هفته افتتاحیه پروژه‌های شهرداری قم با عنوان «قم در مسیر تحول» افتتاح شد، شبکه روشنایی بوستان غدیر و بوستان علوی با ۱۰۵ میلیارد ریال بود.این پروژه در بوستان غدیر با نصف ۳۵۰ عدد پایه روشنایی ۳ متری و در بوستان علوی با ۹۰۰ عدد پایه روشنایی ۳ متری، ۶۷ عدد پایه روشنایی ۹ متری، و ۶ عدد پایه روشنایی ۴ متری اجرایی شده است.


خبرگزاری گلچین نیوز