به نقل گلچین نیوز : دکتر محمد شاهویسی عصر چهار شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پیرمرد ۱۱۹ ساله سعید کتابی نام دارد و متولد سال ۱۳۸۱ است که وضعیت جسمانی مساعدی دارد نخستین دوز واکسن کرونا را دریافت کرد. وی ادامه داد: تاکنون یک هزار و ۸۰۰ سالمند بالای ۷۵ سال دوز […]

به نقل گلچین نیوز :

دکتر محمد شاهویسی عصر چهار شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پیرمرد ۱۱۹ ساله سعید کتابی نام دارد و متولد سال ۱۳۸۱ است که وضعیت جسمانی مساعدی دارد نخستین دوز واکسن کرونا را دریافت کرد.

وی ادامه داد: تاکنون یک هزار و ۸۰۰ سالمند بالای ۷۵ سال دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کردند که واکسیناسیون تا پایان جامعه هدف ادامه دارد.

شاهویسی  با بیان اینکه روند همه گیری کرونا موج چهارم کرونا در شهرستان بانه کاهشی است گفت: فاز اول واکسیناسیون از ۲۲ بهمن سال گذشته آغاز شد و پرسنل درمان شهرستان بانه واکسینه شدند.

وی اضافه کرد: کارشناسان مراکز خدمات سلامت و پایگاه های بهداشتی برای جلوگیری از تجمع گروه های هدف از طریق تماس تلفنی جمعیت مورد هدف را فرا می‌خوانند و سالمندان از مراجعه به مراکز بهداشتی و پایگاه های سلامت خودداری کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه اظهار داشت: چهار مرکز شهری و ۹ مرکز روستایی واکسیناسیون جامعه هدف را در شهرستان بانه انجام می دهند.

وی از شهروندان درخواست کرد که از تجمع و دورهمی های خانوادگی خودداری و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و شستشوی دست ها و ماسک زدن را فراموش نکنند.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز