به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه‌های آستان قدس رضوی به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر خم اعلام شد. همزمان با شب عید غدیر مصادف با چهارشنبه ۶ مرداد مراسم جشنی در صحن پیامبر اعظم (ص) با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین رنجبر، مداحی مهدی میرداماد و حجت بحرالعلوم از مداحان و ذاکران اهل […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه‌های آستان قدس رضوی به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر خم اعلام شد.

همزمان با شب عید غدیر مصادف با چهارشنبه ۶ مرداد مراسم جشنی در صحن پیامبر اعظم (ص) با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین رنجبر، مداحی مهدی میرداماد و حجت بحرالعلوم از مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و شعرخوانی احمد علوی از ساعت ۱۹ تا ۲۲:۳۰ برگزار می‌شود.

اجرای سرود، قرائت صلوات خاصه حضرت رضا (ع)، نمایش آئینی و دکلمه‌خوانی از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

از دیگر برنامه‌های شب عید غدیر، برگزاری مراسم مجازی شعرخوانی «رسم دعبل» ویژه خواهران است که از ساعت ۱۵ در محل رواق دعبل و مدرسه خیرات‌خان برگزار می‌شود.

مراسم روز عید غدیر نیز مصادف با پنجشنبه ۷ مرداد ماه از ساعت ۱۱:۴۵ در رواق امام خمینی (ره) آغاز می‌شود که در آن حجت‌الاسلام محمد رضا طاهریان در سخنانی به بررسی موضوع امامت، ولایت و مهدویت خواهد پرداخت همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم راشد یزدی در شام عید غدیر در جمع زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی سخنرانی خواهد کرد.

برگزاری کرسی‌های تلاوت رضوی در جوار عترت در شب و روز عید غدیر در محل ایوان مقصوره گوهرشاد از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده این ایام در حرم مطهر رضوی است.


خبرگزاری گلچین نیوز