به نقل گلچین نیوز : رسانه های محلی استرالیا از وقوع زلزله ای به بزرگی شش ریشتر در نزدیکی شهر ملبورن خبر دادند. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام موسسه زمین شناسی استرالیا امروز (چهارشنبه) زلزله ای به بزرگی شش ریشتر نزدیکی شهر ملبورن را لرزاند که یکی از شدیدترین زمین لرزه های ثبت شده در […]

به نقل گلچین نیوز :

رسانه های محلی استرالیا از وقوع زلزله ای به بزرگی شش ریشتر در نزدیکی شهر ملبورن خبر دادند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام موسسه زمین شناسی استرالیا امروز (چهارشنبه) زلزله ای به بزرگی شش ریشتر نزدیکی شهر ملبورن را لرزاند که یکی از شدیدترین زمین لرزه های ثبت شده در این کشور بوده است.

به دنبال وقوع این زمین لرزه به چندین ساختمان خسارت وارد شد و لرزش های ناشی از آن در دیگر مناطق مجاور ملبورن نیز احساس شده است.

کانون این زمین لرزه در نزدیکی منطقه مانسفیلد در ایالت ویکتوریا در ۲۰۰ کیلومتری شمال شرق ملبورن و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بوده است. همچنین وقوع یک پس لرزه به بزرگی چهار ریشتر ثبت شده است.

تصاویر و ویدئوهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی حاکی از آن است که یکی از خیابانهای اصلی شهر ملبورن به دلیل ریزش آوار مسدود شده و در بخشهای شمالی این شهر نیز برق مشترکین قطع شده و برخی از ساکنان مجبور به ترک خانه های خود شده اند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، تاکنون گزارشی از خسارتهای احتمالی این حادثه در مناطق مجاور شهر ملبورن منتشر نشده و این زلزله مصدومی نداشته است.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز