به نقل گلچین نیوز : سید مهدی طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا از آماده سازی و تجهیز مراکز تجمیعی بیشتر در روزهای آینده به منظور رفاه حال مراجعان و جلوگیری از ازدحام خبر داد و افزود: در این مرحله مراقبان سلامت در مراکز و پایگاه‌ها طی تماس تلفنی با افراد بالای ۷۵ سال از آنان برای دریافت واکسن […]

به نقل گلچین نیوز :

سید مهدی طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا از آماده سازی و تجهیز مراکز تجمیعی بیشتر در روزهای آینده به منظور رفاه حال مراجعان و جلوگیری از ازدحام خبر داد و افزود: در این مرحله مراقبان سلامت در مراکز و پایگاه‌ها طی تماس تلفنی با افراد بالای ۷۵ سال از آنان برای دریافت واکسن دعوت می‌کنند.

وی ادامه داد: در صورتیکه اطلاعات فرد در سامانه جامع پرونده سلامت وجود نداشته باشد همشهریان می‌توانند با مراجعه به سایت salamat.gov.ir نسبت به ثبت و تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه سهمیه واکسن هیچ فردی از بین نمی‌رود گفت: واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۸۰ سال همچنان ادامه دارد و سالمندان بالای ۸۰ سال که تاکنون واکسن نزده‌اند می‌توانند در سامانه اعلام شده ثبت نام کنند.

وی بیان کرد: تا پایان ۲۵ اردیبهشت ۷۷۵ نفر از سالمندان بالای ۸۰ سال در سیستان و بلوچستان علیه کرونا واکسینه شدند.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت؛ با افزوده شده ۲۱۸ مورد جدید شمار مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان به ۳۴ هزار و ۵۶۲ نفر رسید.

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری اظهارداشت: هم‌اینک ۱۴۹ بیمار حاد تنفسی و ۷۳ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند. 

وی ادامه همچنین با فوت چهار مورد جدید شمار فوتی های کرونا در سیستان و بلوچستان به یکهزار و ۲۹۸ نفر رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از مردم تقاضا کرد؛ در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.


خبرگزاری گلچین نیوز