به نقل گلچین نیوز : به گزارش ایرنا عبدالقادر پربار روز سه‌شنبه در نشست مشترک با استاندار سیستان و بلوچستان و شهردار اصفهان اظهارداشت: این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی ایران اسلامی همواره در مباحث مدیریت شهری پیشرو و موفق بوده لذا باید از فرصت ایجاد شده به بهترین نحو در راستای بهره‌مندی از تجارب […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش ایرنا عبدالقادر پربار روز سه‌شنبه در نشست مشترک با استاندار سیستان و بلوچستان و شهردار اصفهان اظهارداشت: این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی ایران اسلامی همواره در مباحث مدیریت شهری پیشرو و موفق بوده لذا باید از فرصت ایجاد شده به بهترین نحو در راستای بهره‌مندی از تجارب آنها برای حل بسیاری از مسائل استفاده کرد.
وی ادامه داد: در این مسیر لازم است تا همکاری‌ها و تعاملات به صورت دوجانبه و در تمامی حوزه‌ها و با استفاده از ظرفیت‌های موجود به بهترین شکل ممکن انجام شود.
شهردار زاهدان تصریح کرد: تجارب و پیشرو بودن شهرداری اصفهان در حوزه‌های مختلف قطعاً می تواند در بسیاری از موارد به کمک شهرداری زاهدان بیاید و ما آمادگی داریم تمام ظرفیت‌های موجود را جهت گسترش این همکاری ها مورد استفاده قرار دهیم.
وی خاطرنشان کرد: کمک و مساعدت شهرداری اصفهان به شهر بنت به عنوان یک اقدام خداپسندانه و بسیار بزرگ است و قطعاً در آینده با نتایج مثبت بسیاری همراه خواهد بود؛ لذا باید در راستای اطلاع رسانی به موقع و دقیق به منظور مشارکت حداکثری خیرین و جذب کمکهای مورد نیاز از هیچ تلاشی فروگذار نباشیم.
شهردار اصفهان نیز در این نشست اظهارداشت: هم پیوندی بنت یکی از شهرهای سیستان و بلوچستان با اصفهان منجر به تشکیل یک خیریه برای کمک به این شهر شد افرادی که در این خیریه حضور دارند منشأ اثر هستند و می‌توانند تحول دائمی در شهر بنت ایجاد کنند.
قدرت الله نوروزی ادامه داد: خوشبختانه اقدامات نوع‌دوستانه شهرداری اصفهان در سطح گسترده‌ای در حال اجراست که در این راستا امدادرسانی به زلزله زدگانکرمانشاه به عنوان اولین حادثه بزرگی که در دوره مدیریت شهری کنونی اتفاق افتاد و قوع سیل در خرم‌آباد و همچنین خوزستان شهرداری اصفهان با تمام قوا اقدامات اولیه را در این مناطق بر عهده گرفت و آنها به انجام رساند اما در سیل سال ۹۸ استان سیستان و بلوچستان که مناطق کنارک، چابهار و دشتیاری را دچار مشکل ساخت، همراهی و اقدامات شهرداری اصفهان متفاوت‌تر از همیشه بود.
وی تصریح کرد: در این راستا پیشنهاد پیوند بنت با اصفهان مطرح و در نهایت منجر به تشکیل یک خیریه برای کمک به آن شهر شدکه با توجه به افرادی که در این خیریه حضور دارند قطعاً تحول دائمی در شهر بنت ایجاد می‌شود.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: پس از هم‌پیوندی اصفهان و بنت، این شهرداری پیشنهاد این موضوع را به مجمع کلانشهرهای ایران ارائه کرد بدین ترتیب که هر شهری تحت عنوان هم‌پیوندی مسوولیت توسعه آن شهر و جبران آسیب‌های وارده ناشی از سیل را بر عهده گیرد.
وی افزود: متاسفانه شیوع ویروس کرونا اجازه ادامه بحث و بررسی حضوری میان شهرداران کلانشهرها را در رابطه با این پیشنهاد را نداد با این حال اجرای طرح هم‌پیوندی در سایر شهرها قابل پیگیری است.
نوروزی با اشاره به ایجاد بیمارستان بنت بیان کرد: باتوجه به خیریه ای که پس از هم‌پیوندی بنت با شهر اصفهان تشکیل شد در این شهر بیمارستانی از سوی این خیریه احداث خواهد شد که در این راستا لازم است مسوولان استان لوازم و تجهیزات مورد نیاز آن را تدارک ببیند.
وی خاطرنشان کرد: اینکه شخصیت حقوقی برای خیریه ایجاد شده و می‌تواند پس از این نیز به فعالیت خود ادامه دهد، اتفاق بسیارخوبی است که باید از ارکان آن حمایت شود که البته اگر استاندار سیستان و بلوچستان نیز به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره خیریه حضوری فعال داشته باشند قطعاً از ظرفیت این حضور بیشتر استفاده خواهد شد.
شهردار اصفهان افزود: احداث بیمارستان و تجهیز آن دو موضوع متفاوت از هم هستند لذا این خیریه باید توانمند باشد و با امکاناتی که برای آن فراهم می‌شود و از طریق مدیریت درست این حرکت در کوتاه‌ترین زمان بهترین نتیجه را حاصل نماید.
شهردار اصفهان تصریح کرد: مدیریت شهری اصفهان در چهار سال گذشته تجارب خوبی داشته که قابل انتقال به شهرداری‌های سیستان و بلوچستان است.


خبرگزاری گلچین نیوز