به نقل گلچین نیوز : ایسنا/هرمزگان سفیر ارمنستان گفت: موقعیت هرمزگان و دسترسی آن به آب های آزاد فرصت مناسبی برای توسعه همکاری ها ترانزیتی میان ارمنستان و هرمزگان است. آرتاشس تومانیان صبح امروز(۸ اردیبهشت ماه) در دیدار با  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس، بیان کرد: اگر چه ارمنستان با هرمزگان فاصله زیادی […]

به نقل گلچین نیوز :

ایسنا/هرمزگان سفیر ارمنستان گفت: موقعیت هرمزگان و دسترسی آن به آب های آزاد فرصت مناسبی برای توسعه همکاری ها ترانزیتی میان ارمنستان و هرمزگان است.

آرتاشس تومانیان صبح امروز(۸ اردیبهشت ماه) در دیدار با  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس، بیان کرد: اگر چه ارمنستان با هرمزگان فاصله زیادی دارد اما وجود بنادر متعدد در هرمزگان و شبکه ریلی فاصله ها را نزدیک کرده و زمینه فعالیت مشترک بسیاری از این طریق بندر شهید رجایی در این استان وجود دارد.

وی ادامه داد: بنادر استان هرمزگان از نظر خدمات و دسترسی به آب های آزاد بهترین مکان برای ارتباطات تجاری هستند و می توان از طریق خاک ارمنستان، بندرعباس را به بازار روسیه متصل و یک ظرفیت جدید ایجاد کرد.

تومانیان عنوان کرد: ظرفیت روابط اقتصادی ایران و ارمنستان بیش از روابط کنونی است و باید از ظرفیت های موجود استفاده کامل شود و با اطلاعاتی که در مورد وضعیت اقتصادی هرمزگان دارم، می تواند زمینه مناسبی برای شروع همکاری فی ما بین باشد.

انتهای پیام


خبرگزاری گلچین نیوز