به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا رضایی پیش از ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در پی هشدار هواشناسی از دوشنبه هفته جاری ۱۴۰ نفر نیروی امدادی به حالت آماده باش کامل درآمدند، اظهار داشت: طی این مدت نیروهای امدادی در ۴۴ منطقه شهرستان های درمیان، قاین، بیرجند، […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا رضایی پیش از ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در پی هشدار هواشناسی از دوشنبه هفته جاری ۱۴۰ نفر نیروی امدادی به حالت آماده باش کامل درآمدند، اظهار داشت: طی این مدت نیروهای امدادی در ۴۴ منطقه شهرستان های درمیان، قاین، بیرجند، طبس، سربیشه، نهبندان، خوسف و فردوس به ارائه خدمات به حادثه دیدگان سیل و آبگرفتگی پرداختند.

وی با اشاره به اینکه ۱۱۱ خانوار از خدمات امدادی جمعیت هلال احمر در این حوادث بهره مند شده اند، افزود: در مجموع به ۳۶۸ اسیب دیده از بارندگی های اخیر خدمات امدادی ارائه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه برای امدادرسانی به حادثه دیدگان، ۱۷۹ نفر در قالب ۶۶ تیم امدادی به محل اعزام شده اند، افزود: در این حوادث در مجموع ۶۱ دستگاه تجهیزات شامل ۱۸ دستگاه آمبولانس، ۴۳ دستگاه خودروی نجات و ۵۲ دستگاه موتور پمپ و لجن کش بکارگیری شده اند.

رضایی از پیدا کردن ۱۵ مفقودی حادثه سیل توسط نیروهای هلال احمر در استان خبر داد و گفت: این افراد در بارندگی های چند روز اخیر در شهرستان های طبس، فردوس، درمیان و سرایان مسیر خود را گم کرده بودند که با تلاش نیروهای امدادی پیدا و به مکان های امن منتقل شدند.

وی افزود: تخلیه آب ۶۳ منزل مسکونی، نجات سرنشینان خودروهای گرفتار در مسیر سیلاب، توزیع اقلام امدادی و زیستی و همچنین بسته های غذایی ۷۲ ساعته بین خانوارهای آسیب دیده از سیل از دیگر اقدامات انجام شده توسط هلال احمر بوده است.

وی ادامه داد: بیشترین حادثه دیدگان به ترتیب در شهرستان درمیان با ۱۴۹ نفر، قاین با ۷۵ نفر و بیرجند با ۶۷ نفر خدمات دریافت کرده اند.


خبرگزاری گلچین نیوز