به نقل گلچین نیوز : ایسنا/فارس مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که با اضافه شدن تعداد ۲۴ مرگ ناشی از ابتلا به کرونا در فارس، عدد قربانیان این بیماری از ابتدا تاکنون در این استان به ۳۹۹۵ نفر رسیده است. دکتر سید روح‌الله حسینی پنجشنبه ۹ اردیبهشت در خصوص آخرین آمار شیوع […]

به نقل گلچین نیوز :

ایسنا/فارس مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که با اضافه شدن تعداد ۲۴ مرگ ناشی از ابتلا به کرونا در فارس، عدد قربانیان این بیماری از ابتدا تاکنون در این استان به ۳۹۹۵ نفر رسیده است.

دکتر سید روح‌الله حسینی پنجشنبه ۹ اردیبهشت در خصوص آخرین آمار شیوع کرونا در فارس، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۲۸ هزار و ۷۶۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه و به شناسایی ۲۳۹ هزار و ۱۵۳بیمار مثبت قطعی منتهی شده است.

او با بیان اینکه ۱۳ هزار و ۴۰۴ مورد مثبت قطعی نیز با انجام ۹۴ هزار و ۱۲۰ مورد تست سریع، در قالب طرح حاج قاسم سلیمانی، شناسایی شده است، گفت: مجموع بیماران شناسایی شده در فارس از ابتدا تاکنون به عدد ۲۵۲ هزار و ۵۵۷ نفر رسیده است.

حسینی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را ۲۲۹۰ نفر اعلام و اضافه کرد: از این تعداد، ۳۲۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه ۲۲۴ هزار و ۲۷ بیمار مبتلا به کرونا از ابتدا تاکنون در فارس بهبود پیدا کرده‌اند، گفت: امیدوار هستیم با تداوم مشارکت مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شاهد کاهش شمار مبتلایان، بیماران بستری و فوتی‌های کرونا در فارس و کشور باشیم.

حسینی با این توصیه که مردم در روزهای تعطیل پایان هفته و ایام ماه مبارک رمضان، بیشتر از خود و اطرافیان مراقبت کرده و از حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند، بر رعایت جدی تر اصول بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک و ضدعفونی و شستشوی مرتب دستها نیز تاکید کرد.

انتهای پیام


خبرگزاری گلچین نیوز