به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرنگار مهر، محمد سبزه زاری ظهر امروز شنبه در نشست مشترک ستاد مدیریت بحران و شورای کشاورزی خوزستان اظهار کرد: میزان بارش در پهنه خوزستان با ۳۵ درصد کاهش بارندگی تا ۲۱۹ میلی‌متر رسیده است؛ البته میزان بارش در استان‌های بالادست مثل ایلام، لرستان و چهارمحال و بختیاری […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سبزه زاری ظهر امروز شنبه در نشست مشترک ستاد مدیریت بحران و شورای کشاورزی خوزستان اظهار کرد: میزان بارش در پهنه خوزستان با ۳۵ درصد کاهش بارندگی تا ۲۱۹ میلی‌متر رسیده است؛ البته میزان بارش در استان‌های بالادست مثل ایلام، لرستان و چهارمحال و بختیاری نیز کاهش ۳۹ درصدی نسبت به درازمدت داشته‌اند.

وی با اشاره به کاهش میانگین بارش استان خوزستان نسبت به درازمدت دهه‌های گذشته افزود: نصب سلول‌های خورشیدی بر دریاچه‌ها و کانال‌ها یکی از مهم‌ترین راهکارهای کاهش تبخیر آب و در این شرایط کم بارشی است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان تصریح کرد: شهرهای اندیکا، ایذه، حوضه کارون بزرگ، مارون و جنوب خوزستان همه با افزایش دمای هوا، تبخیر آب و کاهش بارندگی مواجه شده‌اند.

سبزه زاری گفت: بر اساس پیش‌بینی مدل‌های هواشناسی فصل پاییز وضعیت خوبی نداریم و شروع بارش از اواخر آبان خواهد بود و پیش‌بینی می‌کنیم که بارندگی‌های مؤثری را در آذرماه داشته باشیم.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز