به نقل گلچین نیوز : به گزارش ایرنا، محسن مهرعلیزاده روز پنجشنبه در گفت و گوی تلویزیونی که از سیمای مرکز کردستان پخش شد، اظهار داشت: مشکل امروز ما اقتصاد است و باید کسی بر کرسی ریاست جمهوری قرار گیرد که اقتصاد را بفهمد و با آن آشنایی کامل داشته باشد. وی با بیان اینکه […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش ایرنا، محسن مهرعلیزاده روز پنجشنبه در گفت و گوی تلویزیونی که از سیمای مرکز کردستان پخش شد، اظهار داشت: مشکل امروز ما اقتصاد است و باید کسی بر کرسی ریاست جمهوری قرار گیرد که اقتصاد را بفهمد و با آن آشنایی کامل داشته باشد.

وی با بیان اینکه اکنون مردم اعتماد می‌خواهند نه جنگ، افزود: باید آزادی به تمام اقشار مردم بدهیم، ضمن اینکه کسی که نظامی یا قاضی است نمی‌تواند مشکل اقتصاد را رفع کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه قوانین اجتماعی به اندازه کافی داریم، اضافه کرد: چرا باید در امور زندگی مردم دخالت و به آنان تحکم کنیم؟ گرسنگی کم نیست؟ مردم مشکل کم دارند؟

مهرعلیزاده با بیان اینکه خانواده‌ها اغلب سه تا چهار جوان بیکار و تحصیلکرده دارند، ادامه داد: این بیکاری ناشی از بی عرضگی و بی مسوولیتی ها است که اکنون پدر خانواده باید شرمنده فرزندانش باشد.

وی مشکل ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی را موجب رانت در بسیاری از بخش‌ها دانست و گفت: مردم اکنون گوشت و مرغ را به قیمت ارز آزاد و حتی بیشتر خریداری می کنند و این بیهودگی است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: من فرزند ایرانم کسی که عمری برای ایرانیان و بنیان نهادن نهال های راحتی، آرامش و آسایش مردم با افتخار کار کرده است.

مهرعلیزاده خود را اینگونه معرفی کرد: من محسن مهرعلیزاده متولد هشتم مهرماه ۱۳۳۵ مراغه هستم، لیسانس مهندسی مکانیک دانشگاه تبریز، فوق لیسانس مهندسی مکانیک صنعتی شریف، دکترای مدیریت مالی دانشگاه تهران و دکترای مهندسی اقتصاد دانشگاه هلند دارم و از ۲۵ سالگی و از کف کارخانه وارد بازار کار شدم.


وی یادآور شد: بعد از ۲، سه سال کار و مدیریت در صنعت خودرو، معاون وزیر صنعت شدم، ضمن اینکه بنده موسس منطقه آزاد کیش هستم و با دست خالی زیرساخت‌های این منطقه را ایجاد کردم.

مهرعلیزاده اظهار داشت: امروز کشور ما در موقعیت و در مقطع بسیار خطیری قرار دارد و مردم ایران دست به انتخاب کسی باید بزنند که با تکیه بر تجربیات خود، راهی برای مشکلات موجود یافته شود و با آنان باید با انتخابشان، خدمتگزاری را سرکار بیاورند که بتواند به تمام معنا به مردم خدمت کند.

وی تاکید کرد: امروز با مشکلات معیشتی،  فقر و بیکاری و فاصله اجتماعی بسیار زیادی بین اقشار مرفه و ضعیف جامعه مواجه هستیم و ۷۰ درصد جامعه زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز کشمکش‌های بی‌حاصل بین افرادی که خود را دلسوز مردم و نظام می‌دانند و تنگ نظری صاحب نظران و افراد در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی هستیم.

مهرعلیزاده یادآور شد: باید اذعان کنم برخی مسوولان اگر چه با نیت خیر به مردم خدمت می‌کنند اما متاسفانه دست‌های ناپاک، اختلاس و دست یازی به بیت المال و فساد و فشار بر مردم، زندگی را بر مردم سخت کرده است و معیشتی دشوار را برای ملت فراهم کرده اند که مردم امیدشان برای زندگی به کمترین حد خود رسیده است.

وی اضافه کرد: برخی اقدامات مسوولان به ظاهر مسوول که با گرفتن کرسی های مسوولیت و روش های ناصواب، فقر هدیه دادند و لیست فروختند و امضا خریدند، کشور را به جایی رساندند که قوی ترین کشور منطقه با مشکلات زیادی مواجه باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: متاسفانه این اقدامات فاصله بسیار زیادی بین مردم و نظام و مدیران اجرایی ایجاد کرده است و این عدم اعتماد باعث می شود که حتی مسوولان اگر کار درستی در جهت منافع ملی انجام دهند مورد اعتماد مردم نباشند.

مهرعلیزاده با بیان اینکه باید واقعیت ها را گفت، افزود، مردم بدانند اگر فردی با افرادی را انتخاب کنند که از دردشان آگاهی دارند و برای رفع مشکلات ملت با خدا و مردم پیمان می‌بندند.

وی اظهار داشت: پدری که شرمسار از ناتوانی در تامین معیشت خانواده است و چندی است به دلیل بیکاری حتی توان تامین درآمدهای روزانه و هزینه زندگی را ندارد، باید توسط فرد منتخب ریاست جمهوری درک و فهمیده شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه فقط فهمیدن مشکل مردم و بازگو کردن آن مشکلات را حل نمی‌کند، ادامه داد: اجازه دهید صمیمانه تر با شما صحبت کنم، من از خانواده ای متوسط به دنیا آمده ام، هرچند به عنوان مدیر خدمت می‌کنم اما شما را به خوبی می فهمم.

مهرعلیزاده تاکید کرد: مردم عزیز اینکه فکر کنیم فقط کسانی که در رده های بالای مسوولیت قرار گرفته مشکلات را حل می‌کنند ایده درستی نیست، اما اینکه فکر کنیم وظیفه مسوولان تلاش برای برون رفت از مشکلات است و مردم هم دنبال آنان راه بیفتند و همکاری کنند درست تر است.

وی از خدمات دولت ها و روسای جمهور قبلی تقدیر کرد و گفت: بعد از انقلاب و زمان دوران دفاع مقدس، دولت های وقت زحمات زیادی کشیدند و این مهم نیازمند تقدیر است.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: شرایط سخت جنگ، تقدیم صدها شهید در هر روز، مشکلات و فشارهای تحریم و اقتصادی، کار را بسیار سخت کرده بود اما دولت با ۶.۵ میلیارد دلار درآمد نفتی که ۳.۵ میلیارد دلار آن صرف تامین مایحتاج مردم و بقیه خرج جنگ می‎شد، انر‍ژی و ویتامین و پروتئین مورد نیاز مردم را تامین کرد.

مهرعلیزاده با بیان اینکه اعتماد مردم در آن زمان به دولت و نظام بسیار زیاد بود به طوریکه زنان حتی النگوی خود را برای هزینه جنگ هدیه می‌دادند، افزود: کمی که جلوتر رفتیم در دولت سازندگی کارهای خوبی انجام شد اما آنچه ایده آل بود پیش نیامد.

وی ادامه داد: دولت بعدی یعنی اصلاحات انصافا تلاش زیادی کرد و برای کشور عزت و افتخار آفرید و پاسپورت ارزش پیدا کرد، حتی وضع به گونه ای بود که روسای جمهور کشورها برای سفر به ایران صف می‌کشیدند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از دیگر افتخارات دولت اصلاحات را پیشنهاد نظریه گفت و گوی تمدن ها از سوی دولت و تصویب آن در سازمان ملل عنوان کرد و گفت: این نظریه بر گفتمان سیاسی و ادبیات حکام سیاسی جهان سلطه یافت و قد برافراشت.

مهرعلیزاده یادآور شد: در ۲ دوره اصلاحات، ارز بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ تومان ثابت ماند و تورم نزدیک به ۵۰ درصد دولت قبلی به زیر ۱۰ درصد رسید و تک رقمی شد.

وی با بیان اینکه ارزش پول ملی حفظ شد و از لحاظ اجتماعی روحیه و امید مردم به آینده افزایش قابل توجهی یافت، اضافه کرد: ارتباط بین مردم با دولت و حاکمیت نیز دوستانه، افتخار به ایرانی بودن ارتقا، شاخص سلامت اداری و فضای کسب و کار بهبود یافت.

وی اظهار داشت: داشتیم به سمتی می رفتیم به ایرانی بودن خود از هر لحاظ افتخار کنیم اما دولت بعدی خیلی چیزها را عوض کرد، هرچند کارهای خوبی هم انجام شد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: در دولت یازدهم کار خوبی در بحث برجام توسط دولت و مجموعه نظام در سطح عالی ترین سطح تصمیم گیری یعنی رهبری انجام شد و قوی ترین نظریه تاریخ ایران در سطح بین المللی امضا شد و به تصویب سازمان ملل رسید اما بدعهدی آمریکا، خروج این کشور از برجام و اعمال تحریم ها ضد افراد و سازمان ها باعث شد مشکلات بیشتر شود و این مهم نشان داد آمریکا هیچگاه قصد دوستی با ایران ندارد.

مهرعلیزاده با بیان اینکه اعتقاد ایرانی بودن، تعصب، ایثارگری و مهربانی های مردم باعث شد مردم زیر بار مشکل تحریم و فشارهای اقتصادی آمریکا دوام بیاورند، ادامه داد: عده ای از روی تمامیت خواهی و دیدگاه های تنگ نظرانه، به جای اینکه به فکر رفع بحران وحشتناک آب باشند به دوچرخه سواری، موسیقی و بازی جوانان گیر می‌دهند که درد بزرگی است.

وی ادامه داد: به جای اینکه شعارهای مرگ بر یکدیگر بفرستیم، به فکر رفع مشکلات باشیم. دشمنی ها را تمام کنید، زندگی کنید. ایرانی‌ها ملت بزرگی هستند و در شان ما نیست که به این و آن گیر بدهیم و مرگ بر فلان کس کنیم.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: باید طوری حرکت کنیم بزرگی ایران و تاریخ چند هزارساله آن را به مردم دنیا نشان دهیم و دنیا همین را از ما انتظار دارد.

مهرعلیزاده به سابقه و تمدن کوتاه اغلب کشورهای جهان از جمله کشورهای آفریقایی اشاره کرد و گفت: ایران یکی از اصیل ترین و مقتدرترین امپراطوری های جهان بوده و ما به ایرانی و مسلمان بودن خود افتخار می‌کنیم.

وی تاکید کرد: سطح فرهنگ ایرانیان اینقدر بالا بوده که بدون جنگ، توانسته اسلام را جذب و هضم اسلام و فرهنگ و آموزه اسلامی به کشورهای دیگر هدیه دهد.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ملتی بزرگ هستیم و باید حرکت های بزرگ گونه انجام دهیم، اضافه کرد: چرا نباید در فضای رقابتی کسب و کار داشته باشیم؟ تولید منکوب شده است و رانت و ارتباطات زیرمیزی اجازه نمی دهد مردم زندگی شرافتمندانه داشته باشند و این روند باید اصلاح شود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.


خبرگزاری گلچین نیوز