به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، «احمد حافظ» سخنگوی وزارت خارجه مصر مواضع جدید این کشور در قبال اتیوپی را اعلام کرد. وی مقامات کشور اتیوپی را به نقض قوانین بین‌المللی در زمینه استفاده از منابع آبی رود نیل متهم کرد. بر اساس این گزارش، این مقام […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، «احمد حافظ» سخنگوی وزارت خارجه مصر مواضع جدید این کشور در قبال اتیوپی را اعلام کرد. وی مقامات کشور اتیوپی را به نقض قوانین بین‌المللی در زمینه استفاده از منابع آبی رود نیل متهم کرد.

بر اساس این گزارش، این مقام مصری اظهار داشت: اظهارنظر اخیر نخست وزیر اتیوپی مبنی بر تصمیم آن برای احداث چندین سد در نقاط مختلف این کشور مایه تأسف است. این اظهارنظر، سوءنیت اتیوپی در زمینه بهره برداری از آب رود نیل را نشان می دهد.

احمد حافظ در ادامه یادآور شد: دولت اتیوپی به گونه ای رفتار و عمل می کند که گویی رود نیل به طور کامل تحت حاکمیت آن قرار دارد و هیچیک از کشورهای همسایه نیز حقی در بهره برداری از این رود ندارند. این درحالی است که مصر طبق قوانین بین المللی همواره حق آب همسایگان از رود نیل را به رسمیت شمارده است.

پیشتر نیز «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر خطاب به اتیوپی اعلام کرده بود: هر طرفی که به سهم مصر از آب رود نیل دست درازی کند، با واکنش و پاسخ تند قاهره مواجه خواهد شد.


خبرگزاری گلچین نیوز