به نقل گلچین نیوز : این مرجع تقلید روز جمعه پس از انداختن آرای خود به صندوق سیار شماره ۱۶۳ در شهر قم در جمع خبرنگاران‌، افزود: مردم با حضور پرشور در انتخابات، قدرت و توانمندی ملت ایران را به منصه ظهور رسانده و موجبات شکست توطئه دشمنان علیه کشور و ملت را فراهم آورند. وی […]

به نقل گلچین نیوز :

این مرجع تقلید روز جمعه پس از انداختن آرای خود به صندوق سیار شماره ۱۶۳ در شهر قم در جمع خبرنگاران‌، افزود: مردم با حضور پرشور در انتخابات، قدرت و توانمندی ملت ایران را به منصه ظهور رسانده و موجبات شکست توطئه دشمنان علیه کشور و ملت را فراهم آورند.

وی اضافه کرد: مردم با هر سلیقه‌ای در انتخابات شرکت کنند تا این انتخابات نیز هر چه پرشورتر برگزار شود.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: مردم باید به‌دور از سلایق و جناح‌بندی به افراد اصلح رای دهند.

هم‌زمان با سراسر کشور ۷۲۲ شعبه اخذ رای برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ‌ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و همچنین انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۷ صبح امروز جمعه در قم فعال شد.

از جمعیت بیش از یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار نفری این استان، ۸۴۶ هزار نفر واجد شرایط حضور در انتخابات این استان هستند که از این تعداد حدود ۲۰ هزار نفر رای اولی می‌باشند.

۶۰۴ شعبه در شهر قم و ۱۱۸ شعبه نیز در شهرستان‌ها و روستاهای تابعه استان دایر است؛ بیش از ۲۲ هزار نفر مسئولیت اجرا، ‌حراست و تامین امنیت این انتخابات در استان را به عهده دارند.

اخذ رای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه دو انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و همچنین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به دلیل شرایط کرونایی و پرهیز از تجمع، یک ساعت زودتر از انتخابات دوره‌های قبل یعنی ساعت ۷ صبح آغاز شد و طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در صورت تشخیص وزیر کشور رای گیری تا ساعت ۲ بامداد ادامه خواهد یافت.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز