به نقل گلچین نیوز : به گزارش ایرنا یکی از نزدیکان این مادر شهید در گفت و گو با خبرنگار ایرنا زمان درگذشت این مادر شهید را ساعات ابتدایی امروز و به علت کهولت سن اعلام کرد. حاجیه شهربانو ایران نژاد که تنها همین دو پسر را داشت و به شهادت رسیدند پیشتر در گفت و […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش ایرنا یکی از نزدیکان این مادر شهید در گفت و گو با خبرنگار ایرنا زمان درگذشت این مادر شهید را ساعات ابتدایی امروز و به علت کهولت سن اعلام کرد.

حاجیه شهربانو ایران نژاد که تنها همین دو پسر را داشت و به شهادت رسیدند پیشتر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشته بود که اگر تعداد بیشتری فرزند داشت هم تقدیم نظام و انقلاب می کرد.

مادر شهیدان رنجبر با عنوان ام الشهدا و الگو و اسوه صبر و شکرگزاری در استان کرمان بویژه اهالی منطقه پسوجان و پاریز شهرستان سیرجان شناخته می‌شد.

شهید ابراهیم رنجبر فرزند بزرگتر این مادر صبور که پنج فرزند داشت و آنان را همیشه جزو نیروهای اسلام و نظام اسلامی می‌خواند، در عملیات کربلای ۵ در سال ۶۵، شهید اسماعیل رنجبر فرزند کوچکتر این مادر در عملیات کربلای ۳ در سال ۶۲ و نوه این مادر نیز در عملیات والفجر ۸ در بهمن سال ۶۴ به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

مراسم تشییع این مادر شهید عصر امروز در روستای پسوجان بخش پاریز شهرستان سیرجان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار خواهد شد.

روستای پسوجان در دوران دفاع مقدس با جمعیت ۱۰۰ خانواری ۳۲ شهید را تقدیم انقلاب کرد و نسبت به جمعیت، بیشترین آمار شهیدان را در شهرستان سیرجان دارد.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز