به نقل گلچین نیوز : «فریدون یاوری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق دستورالعمل‌های تدوین شده در شرایط هشدار، افراد مسن، کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند و کودکان نباید از منزل خارج شوند و همچنین فعالیت‌های سنگین بدنی در این شرایط هم توصیه نمی‌شود. وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه مانند […]

به نقل گلچین نیوز :

«فریدون یاوری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق دستورالعمل‌های تدوین شده در شرایط هشدار، افراد مسن، کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند و کودکان نباید از منزل خارج شوند و همچنین فعالیت‌های سنگین بدنی در این شرایط هم توصیه نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه مانند سایر نقاط کشور و دنیا درگیر بیماری کروناست، اظهار داشت: شهروندان باید در این شرایط اضطراری آلودگی هوا را هم جدی بگیرند و پروتکل‌های بهداشتی را با دقت و وسواس بیشتری رعایت کنند.

خشکسالی آلودگی هوا را در سال جاری بیشتر می‌کند

یاوری از افزایش میزان آلودگی هوا در سال ۱۴۰۰ نسبت به ۲ سال قبل خبر داد و گفت: در سال ۹۸ روز غیر استاندارد نداشتیم و در سال ۹۹ هم در مجموع ۱۲ روز غیراستاندارد داشتیم اما در ۲ ماه سال جاری ۶ روز غیراستاندارد ثبت شده است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان کرمانشاه ضمن ابراز نگرانی از افزایش روزهای غیراستاندارد در سال جاری ادامه داد: به نظر می‌رسد کمبود بارندگی و خشکسالی‌های اخیر در میزان آلودگی هوا تاثیر بسزایی دارد و این تغییرات آب و هوایی توده‌های گرد و خاک را از کشور عراق وارد استان می‌کند.

وی در خصوص راهکارهای کاهش میزان آلودگی و جلوگیری از آن هم یادآور شد: با توجه به اینکه این گرد و خاک از کشور عراق وارد می‌شود تا زمانی اقدامات اساسی و زیرساختی در آن کشور انجام نشود نمی‌توان با این پدیده مقابله کرد.

یاوری تاکید کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست با ۹ ایستگاه سنجش آلودگی در استان به صورت شبانه‌روزی میزان آلودگی هوا را بررسی و نتایج را به سازمان‌های مربوطه جهت اعلام محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های لازم اعلام می‌کند.


خبرگزاری گلچین نیوز