به نقل گلچین نیوز : به گزارش ایرنا، علی فرخزاد روز دوشنبه در نشست ارایه طرح سفیران بشر دوستی که با حضور عطا مرتضی محمد دورانی رییس نمایندگی کشوری فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران که در جمعیت هلال احمر استان قزوین برگزار شد، افزود: از نزدیک در جریان فعالیت های […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش ایرنا، علی فرخزاد روز دوشنبه در نشست ارایه طرح سفیران بشر دوستی که با حضور عطا مرتضی محمد دورانی رییس نمایندگی کشوری فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران که در جمعیت هلال احمر استان قزوین برگزار شد، افزود: از نزدیک در جریان فعالیت های هلال احمر استان هستم و امیدوارم سفر رییس نمایندگی کشوری فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر به استان پرخیر وبرکت باشد.

وی گفت: اکثر بلایا و حوادث در سطح کشور در استان قزوین به وقوع می پیوندد که لزوم توجه به امداد و نجات را موکد می سازد.

این مسوول افزود: هلال احمر استان قزوین در زمینه های مختلف امدادگری رتبه های اول کشوری را به تلاش و همت همه داوطلبان این استان، هماهنگی خوب و ارتباطات و جذب کمک های مردمی کسب کرده و پایه جمعیت براساس مشارکت مردمی توسعه یافته است.

وی گفت: قزوین شاهراه بین استان های شمالی، غربی و جنوبی کشور است و به خاطر ارتباط با پایتخت از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و به عنوان معین استان تهران و البرز درنظر گرفته شده است.

فرخزاد با بیان اینکه هلال احمر استان قزوین، مشارکت های خوبی در نقاط دور افتاده داشته است، افزود: به عنوان جانشین هماهنگی مدیریت بحران استان در جریان برنامه ریزی و فعالیت هلال احمر هستم که این جمعیت توانسته مشارکت های خوبی را در نقاط دور افتاده استان مانند خانه هلال داشته باشد.

فرخزاد گفت: جمعیت هلال احمر استان اتصال خوبی بین فعالیت های دولتی و بخش خصوصی برقرار کرده و بیشترین استفاده و ظرفیت را از این حوزه داشته است.

وی با اشاره به ضرورت تکمیل و بهره برداری از پایگاه انجیلاق، گفت: این طرح به عنوان یک پایگاه مهم در سطح منطقه ای و فرامنطقه ای و پایتخت و خدمات رسانی به سایر استان ها موثر است و سعی کرده ایم آن را از اعتبارات استانی پیش ببریم و امیدواریم حمایت فدراسیون صلیب سرخ جهانی را در این زمینه داشته باشیم.

معاون استاندار قزوین گفت: می توانیم این قول را بدهیم که هرچقدر کمک های نهادهای بین المللی انجام شود ما هم به همان میزان از اعتبارات استانی برای تکمیل این طرح اقدام خواهیم کرد.


خبرگزاری گلچین نیوز