به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرنگار مهر، علی فرخنده ظهر یکشنبه در نشست خبری اظهارکرد: علم اگر با تفکر انقلابی و روحیه جهادی همراه باشد موثر خواهد بود. وی با بیان اینکه تقویت اعتماد مردم به نظام و انقلاب باید مورد توجه همه مسئولان باشد، بیان کرد: در حوزه علمی و علم کتابخوانی […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرنگار مهر، علی فرخنده ظهر یکشنبه در نشست خبری اظهارکرد: علم اگر با تفکر انقلابی و روحیه جهادی همراه باشد موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه تقویت اعتماد مردم به نظام و انقلاب باید مورد توجه همه مسئولان باشد، بیان کرد: در حوزه علمی و علم کتابخوانی در جایگاه ۱۶ جهان قرار داریم اما متاسفانه در حوزه اقتصاد و صنعت در رده های ۸۰ و ۱۰۰ هستیم.

وی با بیان اینکه اتصال زنجیره علم به تجاری سازی اتفاق نیفتاده است، عنوان کرد: تاکید ما بر استفاده از علوم کاربردی است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی عنوان کرد: ۱۵ شرکت دانش بنیان در پردیس این مجموعه مستقر شده اند.

فرخنده با بیان اینکه ظرفیت پذیرش دیگر شرکت ها هنوز وجود دارد، بیان داشت: طرح‌های آماتور و نیمه حرفه ای برای پرورش نخبگان مورد حمایت‌های مادی و معنوی سازمان بسیج علمی قرار می گیرند.

وی خواستار تشکیلی قرارگاه جهاد علمی خراسان جنوبی شد و افزود: باید بر اساس اولویت های استان طرح های پژوهشی پیگیری شود.

وی با بیان اینکه اولویت اول خراسان جنوبی آب است، تصریح کرد: کشاورزی با تمرکز بر گیاهان دارویی و محصولات استراتژیک، معدن و دام از دیگر اولویت های استان برای اجرای طرح های پژوهشی و فناورانه است.

فرخنده به طرح کسر خدمت نخبگان هم اشاره کرد و افزود: در این طرح دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا چنانچه قبل از خدمت طرح و ایده‌ای برای رفع مشکلات استان ارائه دهند و ماحصل آن منجر به حل مشکلی شود، می‌تواند مشمول ۶ ماه کسری خدمت سربازی آنها شود.

وی از افتتاح مرکزرشد و خلاقیت در شهرستان های قاین، فردوس و طبس طی سال جاری خبر داد و بیان داشت: شورای جهاد علمی در شهرستان بشرویه تشکیل شده و در برنامه ریزی شده تا در دیگر شهرستان های استان نیز تشکیل شود.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی به تقدیم نامه ای با ۱۶ موضوع به رئیس جمهور در حوزه های مختلف خبر داد و افزود: دستور آن را رئیس جمهور به وزارتخانه های مختلف داده است و موضوع شهرک آی تی، بهینه سازی مصرف آب در حوزه کشاورزی، توجه به انرژی های تجدیدپذیر و ایجاد نیروگاه بادی، فرآوری معدن، محصولات استراتژیک و فعال سازی باغ موزه دفاع مقدس در این نامه مطرح شده است.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز