به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی قاسمی صبح یکشنبه در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره «نذر کار خوب» با اشاره به اینکه هدف قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر بود، اظهار کرد: این واجب دینی زمینه احیاء جامعه را فراهم می‌آورد. فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی قاسمی صبح یکشنبه در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره «نذر کار خوب» با اشاره به اینکه هدف قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر بود، اظهار کرد: این واجب دینی زمینه احیاء جامعه را فراهم می‌آورد.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه یکی از پایه‌های اسلام عقلانیت به عنوان راهنمای بشریت است، بیان‌کرد: اگر عقل درست پرورش پیدا کند، می‌تواند زمینه خدمت‌رسانی به توده‌های مردم را فراهم آورد.

سردار قاسمی گفت: اگر عموم مردم امر به معروف و نهی از منکر نکنند، طبق گفته پیامبر اسلام (ص) اشرار بر ما تسلط پیدا خواهند.

وی با تأکید بر اینکه هر کجا سکوت و سهل انگاری را پیشه سازیم، بی شک منکرات و زشتی‌ها در جامعه رواج پیدا خواهد کرد: بیان‌کرد: وظیفه امر به معروف و نهی از منکر از دوش هیچکدام ما برداشته نمی‌شود و در زندگی شخصی و اجتماعی این مسئولیت وجود دارد.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه باید زندگی حضرت سید الشهدا (ع) را الگوی خود را قرار دهیم، گفت: شاید اگر در زندگی شخصی و فردی امر به معروف نداشته باشیم، آسیب آن به خود ما برگردد ولی ترک این واجب در زندگی اجتماعی، جامعه‌ای را درگیر می‌کند.

سردار قاسمی با اشاره به اینکه هنر یکی از ابزارهای توسعه فکر و اندیشه است، اظهارکرد: امر به معروف و نهی از منکر نیز یک کار فکری و فرهنگی است و امروزه از بستر فضای مجازی نیز برای ترویج معروفات و نیکی‌ها می‌توان استفاده کرد.

وی یادآور شد: وظیفه امر به معروف بیش از هر کسی بر عهده قشر فرهیخته است.

همچنین طاهره حمیدی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این جلسه با اشاره به اینکه باید در راستای توسعه و نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی کار کنیم، اظهار کرد: نمایشگاه مشترک کانون فرهنگی و ستاد امر به معروف از ۲۳ تا ۳۰ مردادماه از ساعت چهار تا هشت برقرار خواهد بود.

وی با بیان اینکه هدف از این نمایشگاه ترویج امر به معروف و نهی از منکر با شعار «خوب زندگی کردن تمرین می‌خواهد» است، افزود: در این نمایشگاه غرفه قصه‌گویی، خاطره‌گویی و معرفی شخصیت‌ها برقرار خواهد بود.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز