به نقل گلچین نیوز : فرزاد الماسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال به علت خشکسالی علوفه کافی جهت استفاده دامداران شهرستان وجود ندارد از خروج هرگونه علوفه از شهرستان به مقصد استانهای همجوار ممانعت بعمل می آید. وی با بیان اینکه امسال خشکسالی باعث […]

به نقل گلچین نیوز :

فرزاد الماسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال به علت خشکسالی علوفه کافی جهت استفاده دامداران شهرستان وجود ندارد از خروج هرگونه علوفه از شهرستان به مقصد استانهای همجوار ممانعت بعمل می آید.

وی با بیان اینکه امسال خشکسالی باعث شده میزان کاه و کُلش تولیدی شهرستان به ۵۰ هزار تن کاهش یابد، افزود: این میزان نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته است.

او گفت: تمام خودروهایی که علوفه قاچاق حمل می کنند توقیف و بار مربوطه به انبار امور عشایری و جهاد کشاورزی انتقال داده می شود و در زمان مقتضی بر اساس دستورالعملها به دامداران بر اساس نرخ مصوب جهت استفاده تحویل داده می شود.

فرماندار کنگاور در پایان گفت: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها و در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری و همکاری دستگاههای انتظامی و امنیتی در تمامی محورهای مواصلاتی، اجازه نخواهیم داد که عده‌ای سودجو با هدف قرار دادن مایحتاج عشایر و دامداران عزیز، به مطامع خود دست یابند.
شهرستان کنگاور در ۹۰ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز