به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند صبح چهارشنبه در کارگروه تخصصی اشتغال، تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر اظهار داشت: به منظور بهبود وضعیت تولید در استان تلاش‌های خوبی صورت گرفته و طرح‌های مهمی را مد نظر داریم. وی با اشاره به نقش و تأثیر مهم بانک‌ها در رونق […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند صبح چهارشنبه در کارگروه تخصصی اشتغال، تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر اظهار داشت: به منظور بهبود وضعیت تولید در استان تلاش‌های خوبی صورت گرفته و طرح‌های مهمی را مد نظر داریم.

وی با اشاره به نقش و تأثیر مهم بانک‌ها در رونق تولید تصریح کرد: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به طرح‌های حوزه تولید، رفع موانع تولید و حمایت از سرمایه‌گذاران همکاری و مشارکت بهتر و بیشتری داشته باشند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در حال حاضر عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات تولید در استان بوشهر مطلوب نیست افزود: پرداخت نظام بانکی به بخش تولید و طرح‌های اقتصادی باید تسریع شود.

وی توسعه زیرساخت‌ها در شهرک‌های کشاورزی و شیلات را یکی از برنامه‌های مهم دانست و ادامه داد: تسریع در طرح برق‌رسانی در شهرک شیلات رود شور گناوه یکی از اولویت‌ها است که باید به صورت جدی دنبال شود.

گراوند از سرمایه‌گذاری بیش از ۹۰ میلیارد تومانی در شهرک رودشور خبر داد و بیان کرد: شهرک شیلات رود شور گناوه نقش مهم و تأثیرگذاری در جهش تولید در پرورش میگو دارد که باید برای مانع‌زدایی از آن اقدام شود.

وی با اشاره به اختصاص اعتبارات مناسب به استان‌ها خاطرنشان کرد: ۱۰۸ میلیارد تومان برای پرداخت به طرح‌های تولیدی، اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری در قالب اشتغال‌زایی روستایی و عشایری به استان بوشهر ابلاغ شده که باید بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به متقاضیان تسریع کنند.

استاندار بوشهر گفت: هشت طرح تولیدی و اقتصادی استان بوشهر در ستاد ملی تسهیل رونق تولید در دستور کار قرار گرفته و مصوب شده است.


خبرگزاری گلچین نیوز