به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری صبح شنبه در دیدار جامعه ورزشی خراسان شمالی که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: ورزش در هر رشته‌ای موجب سلامت جسم و روح خواهد شد که موجب توصیه جدی اسلام است. امام جمعه بجنورد ادامه داد: بخشی […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری صبح شنبه در دیدار جامعه ورزشی خراسان شمالی که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: ورزش در هر رشته‌ای موجب سلامت جسم و روح خواهد شد که موجب توصیه جدی اسلام است.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: بخشی از نشاط جامعه خصوصاً در قشر جوان نیز از ورزش گرفته می‌شود به طوری که می‌توان گفت ورزش برای جوانان حتی واجب نیز است.

وی ضمن تاکید بر اهمیت ورزش قهرمانی، افزود: اداره کل ورزش و جوانان باید ورزش را همگانی کرده تا تمام اقشار در همه سنین وارد این فضا شوند.

حجت الاسلام نوری تصریح کرد: ورزش امر با اهمیتی است اما نباید اجازه دهیم عده‌ای افراد هنجارشکن این ورزش را وارد حاشیه کرده و نامی بد برای ورزش و جوانان به ارمغان بیاورند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی پیگیری مشکلات ورزش قهرمانی را مورد تاکید قرار داد و گفت: مشکلاتی از جمله فضا، امکانات و… در حد توان کشور باید حل شود و حق و حقوق قانونی ورزشکاران احیا شود.

وی افزود: باید قوانینی که برای ورزشکاران قهرمان در نظر گرفته شده اجرایی شوند؛ هر چند گاهی حق را به آسانی نمی‌دهند لذا باید برای رسیدن به حق خود نیز تلاش کرد.

حجت الاسلام و المسلمین نوری بیان داشت: باید در کنار ورزش جوانمردی باشد زیرا زکات قدرت و توان جسمی و ورزشی پهلوانی و مردانگی است.

امام جمعه بجنورد در انتها گفت: عدم رقابت با نماینده رژیم صهیونیستی توسط ورزشکاران یک نوع جهاد و جنگ است که این امر بسیار با ارزش است.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز