به نقل گلچین نیوز : به گزارش ایرنا، دکتر امین ناجی دوشنبه ضمن تقدیر از میزبانی چهارمین دوره این جشنواره که در اصفهان برگزار شد، افزود:با توجه به اینکه استان فارس ظرفیت  بالایی در منابع انسانی و زیرساخت های لازم در دانشگاه پیام نور دارد از این رو این استان به عنوان میزبان تعیین شد. […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش ایرنا، دکتر امین ناجی دوشنبه ضمن تقدیر از میزبانی چهارمین دوره این جشنواره که در اصفهان برگزار شد، افزود:با توجه به اینکه استان فارس ظرفیت  بالایی در منابع انسانی و زیرساخت های لازم در دانشگاه پیام نور دارد از این رو این استان به عنوان میزبان تعیین شد.

وی اضافه کرد:  استان فارس و شهرشیراز به ‌عنوان مهد ادب و فرهنگ و هنر، جایگاه ارزنده‌ای در کشور دارد و  امیدواریم با تلاش مجموعه دانشگاه پیام نور این استان و همکاری مسئولین فرهنگ دوست فارس، شاهد برگزاری هر چه بهتر و پرنشاط جشنواره رویش در شیراز باشیم.

ناجی در ادامه  سخنانش به نخستین  نشست شورای سیاستگذاری جشنواره رویش دانشگاه پیام نور کشور که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره رویش با رویکرد درون دانشگاهی به منظور معرفی  و انتخاب بهترین و فعال ترین کانون های دانشجویی  برگزار می شود.

 نوی گفت: با توجه به شیوع کرونا هم اینک  برنامه ریزی برای برگزاری این جشنواره به صورت مجازی  انجام خواهد شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نورادامه داد: ایجاد زمینه حضور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه پیام نور در مراکز داخل و خارج خصوصاً دانشجویان پیام نور مرکز کابل و همچنین دانشجویان اتباع عراقی، افغانستانی و آسیای میانه شاغل به تحصیل در واحدهای داخل کشور در فعالیتهای پرنشاط فرهنگی از جمله رویکردهای مهم جشنواره سال ۱۴۰۰ است.

ناجی گفت: حضور فعال دانشجویان غیر ایرانی در برنامه های فرهنگی علاوه بر بسترسازی برای بروز و ظهور استعدادهای فرهنگی آنان، تبادل فرهنگی متقابل بین دانشجویان نیز به همراه خواهد داشت.

 وی با تاکید بر حضور پرشور دانشجویان و کانون های دانشجویی مراکز و واحدهای استان فارس  در امر برگزاری این رویداد مهم به عنوان میزبانان اصلی جشنواره رویش گفت: معرفی توانمندی های استان فارس به ویژه  در بخش هنر و ادب این مرز و بوم با معرفی شاعران و ادیبان بزرگی که ریشه و خاستگاه آنان در استان فارس است  از جمله دستاوردهای مهم جشنواره رویش است.

همچنین رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس نیز با تقدیر از حسن نظر سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور به استان فارس ، گفت :  واگذاری میزبانی پنجمین جشنواره رویش کشوری به محوریت شیراز را باید به فال نیک گرفت .

دکتر محمد حسن صیف ادامه داد : بزودی دبیرخانه جشنواره فراخوان ارسال آثار دانشجویان را اعلام خواهد کرد .


خبرگزاری گلچین نیوز