به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا کاظمی ظهر امروز دوشنبه با بیان اینکه داغدار یک قهرمان بزرگ هستیم، اظهار کرد: توفیق بسیار بزرگی نصیب ما شده تا در منزل شهید علی لندی باشیم. وی با اشاره به اینکه استان خوزستان همیشه تمدن ساز بوده و با حماسه‌هایی که خلق کرده ماندگار […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا کاظمی ظهر امروز دوشنبه با بیان اینکه داغدار یک قهرمان بزرگ هستیم، اظهار کرد: توفیق بسیار بزرگی نصیب ما شده تا در منزل شهید علی لندی باشیم.

وی با اشاره به اینکه استان خوزستان همیشه تمدن ساز بوده و با حماسه‌هایی که خلق کرده ماندگار شده است، ادامه داد: یک حماسه دیگر توسط علی لندی رخ داد و این نوجوان فداکار با رشادت جان دو نفر را نجات داد و خود در آتش سوخت.

وی عنوان کرد: در هفته دفاع مقدس نام و یاد شهیدان را گرامی می‌داریم و این اتفاق بسیار بزرگ یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را به‌خصوص شهید فهمیده و محمدی در دل‌ها زنده کرد.

کاظمی با اشاره به اینکه نام شهید علی لندی در افق کشور جاودانه خواهد ماند، افزود: دانش آموز دهه هشتادی ایذه‌ای باشهامت و شجاعتی که به خرج داد، ایثار را معنا کرد و این افتخار بزرگی است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: این افتخار نصیبم شده تا به نمایندگی از تمام کشور در محضر خانواده شهید علی لندی باشم و عرض تبریک و تسلیت داشته باشم.

وی با بیان اینکه علی لندی باید به‌عنوان یک الگوی عملی معرفی شود، ادامه داد: دانش آموزی که با رشادت خود مورد تکریم و تعظیم آحاد مردم قرار گرفت و بالاترین نشان را رهبری دریافت خواهد کرد.

کاظمی با اشاره به اینکه ما قدردان این شهیدانیم و در مقابل خانواده این شهیدان سر تعظیم فرود می‌آوریم، عنوان کرد: نام و یاد این شهید به‌عنوان اولین اقدام باید در کتاب‌های درسی گنجانده شود.

وی افزود: نام این شهید دلاور باید بر تارک ساختار آموزش و پرورش بدرخشد و حداقل در هر استان یک مدرسه به نام شهید علی لندی نام‌گذاری خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه یک کتاب از روایت این شهید توسط کانون پرورش فکری استان نوشته خواهد شد، تصریح کرد: این الگو باید به نسل جدید معرفی شود تا یاد و خاطره شهید علی لندی زنده نگه داشته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش و هیئت همراه با حضور در گلزار شهدای روستای بلوطک لندی ضمن قرائت فاتحه یاد و خاطره شهید علی لندی را گرامی داشتند.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز