به نقل گلچین نیوز : به گزارش ایرنا، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه سنندج، ضمن محکومیت حملات رژیم صهیونیستی و کشتار مردم فلسطین، اظهار داشت: پس سازمان ملل و شورای حقوق بشر این نهاد بین‌المللی کجا است و چرا هیچ عکس‌العملی در برابر جنایات این رژیم نشان نمی‌دهد. وی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش ایرنا، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه سنندج، ضمن محکومیت حملات رژیم صهیونیستی و کشتار مردم فلسطین، اظهار داشت: پس سازمان ملل و شورای حقوق بشر این نهاد بین‌المللی کجا است و چرا هیچ عکس‌العملی در برابر جنایات این رژیم نشان نمی‌دهد.

وی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی برای ظلم به مردم فلسطین همواره با هم متحد هستند اما کشورهای اسلامی هیچ اتحادی بین‌شان وجود ندارد و جامعه اسلامی به سمت جدایی و تفرقه پیش می‌رود، بنابراین تا زمانی که وحدت بین مسلمانان وجود نداشته باشد، این رژیم برای جنایت ضد فلسطینی ها جسورتر می‌شود.

امام جمعه سنندج بر لزوم حفظ وحدت و انسجام بین مسلمانان تاکید کرد و افزود: اکنون زمان آن است که کشورهای اسلامی منازعه بین خود را کنار بگذارند، چراکه رژیم صهیونیستی آدم‌کُش، خونریز و غارتگر به دنبال آن است که مردم فلسطین را از وطن‌شان بیرون و آواره کند.

ماموستا رستمی به کشته شدن ۸۵ دانش‌آموز دختر در حمله تروریستی در افعانستان اشاره و آن را محکوم کرد و گفت: این عمل جنایتکارانه و دور از انسانیت است و طبق فرموده پیامبر(ص)، هر کسی در کشتن انسان مسلمان و بی‌گناه شرکت کند، روز قیامت از رحمت خداوند مایوس خواهد شد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به اهمیت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و یادآور شد: دشمن همواره در کمین برای ضربه زدن به کشورمان است، پس با شرکت گسترده در انتخابات پیش‌رو، دشمنان را ناامید و زمینه را برای رفع مشکلات کنونی فراهم کنیم.

خطیب جمعه سنندج خواستار انتخاب افرادی اصلح در انتخابات شد و افزود: باید تلاش کنیم دولتی سرکار بیاید که با برنامه‌ریزی درست، مشکلات کشور به ویژه دغدغه‌های حوزه اقتصاد را برطرف کند.

براساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، در پی حملات صهیونیست ها، تاکنون ۱۱۹ فلسطینی شامل ۲۷ کودک و ۱۱ زن شهید و ۶۰۰ نفر زخمی شده‌اند.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز