به نقل گلچین نیوز : حجت الاسلام «محمد صالحی» روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این بازارچه ها در بقاع متبرکه امامزاده باقر(ع) بیستون، امامزاده احمد سنقر و امامزاده ابراهیم (ع) طاقبستان راه اندازی خواهد شد. وی همچنین با اشاره به اجرای طرح شمیم خدمت در استان، هدف آن را ایجاد فعالیت های اجتماعی و خدماتی در بقاع […]

به نقل گلچین نیوز :

حجت الاسلام «محمد صالحی» روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این بازارچه ها در بقاع متبرکه امامزاده باقر(ع) بیستون، امامزاده احمد سنقر و امامزاده ابراهیم (ع) طاقبستان راه اندازی خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح شمیم خدمت در استان، هدف آن را ایجاد فعالیت های اجتماعی و خدماتی در بقاع متبرکه در سه حوزه آموزش، ایجاد مهارت و کارآفرینی اعلام کرد.

حجت الاسلام صالحی با بیان اینکه این طرح در ۱۱ بقعه متبرکه کرمانشاه در حال برگزاری است، گفت: تاکنون ۸۰۰ نفر در دوره های زنبورداری، قالیبافی، خیاطی و گلدوزی در بقاع آموزش دیده اند.

مدیرکل اوقاف استان کرمانشاه در پایان گفت: طی مراحل بعدی این افراد جهت دریافت وام کارآفرینی به کمیته امداد، بانک ها و اداره فنی و حرفه ای معرفی می شوند. 

 استان کرمانشاه بیش از یک هزار و ۸۰۰ موقوفه دارد که از این تعداد یک هزار ۴۴۷ موقوفه انتفاعی و ۴۱۱ موقوفه منفعتی است.

این استان با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از چهار هزار و ۲۰۰ اثر شناسایی شده است که بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ اثر آن به ثبت ملی رسیده که در این بین دارای هشت امامزاده شاخص و بقاع متبرکه است که در کنار آن تکایا و اماکن مذهبی متعددی دارد که جنبه تاریخی دارند.


خبرگزاری گلچین نیوز