به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «یاسر ایزدی نیا» گفت: در سال ۱۳۹۹ در هر هفته سه دستگاه تراکتور به ناوگان مکانیزاسیون کشاورزی استان البرز اضافه شد. همچنین مبلغ ۱۴میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در قالب خط شماره هشت توسعه مکانیزاسیون کشاورزی به منظور تجهیز ناوگان مکانیزه بخش کشاورزی استان البرز […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «یاسر ایزدی نیا» گفت: در سال ۱۳۹۹ در هر هفته سه دستگاه تراکتور به ناوگان مکانیزاسیون کشاورزی استان البرز اضافه شد. همچنین مبلغ ۱۴میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در قالب خط شماره هشت توسعه مکانیزاسیون کشاورزی به منظور تجهیز ناوگان مکانیزه بخش کشاورزی استان البرز پرداخت شده است.

 رییس اداره فناوری‌های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با اشاره به اینکه این اعتبارات از محل منابع بانک کشاورزی به شکل تسهیلات با سهم آورده ۲۰ درصدی و بازپرداخت پنج تا هفت ساله به منظور خرید انواع تراکتور، کمباین، ادوات زراعی و باغی، تجهیزات سالن‌های پرورش طیور، تجهیزات واحدهای پرورش دام و همچنین شیلات و آبزی پروری در اختیار بهره‌برداران بخش کشاورزی استان البرز قرار گرفته، افزود: میانگین جذب اعتبارات مذکور در کشور ۱۲۴ درصد بوده است که استان البرز با جذب ۱۴۶ درصدی موفق به کسب جایگاه ششم کشوری در مقایسه با سایر استان‌های کشور شده است.

ایزدی نیا تصریح کرد: در سال جاری نیز مبلغ ۲۰ میلیارد تومان جهت توسعه کمی و کیفی مکانیزاسیون کشاورزی در قالب خط شماره نه توسعه مکانیزاسیون به استان البرز اختصاص داده شده است.

وی افزود: تأمین بیش از ۱۳۲ دستگاه انواع تراکتور سنگین، متوسط و سبک زراعی و باغی، دو دستگاه کمباین برداشت غلات و دانه‌های روغنی و همچنین انواع ادوات کشاورزی از محل تسهیلات توسعه مکانیزاسیون کشاورزی منجر به ارتقاء ضریب استاندارد مکانیزاسیون کشاورزی استان به یک و هفتاد و دو صدم(۷۲/۱) اسب بخار در هکتار(افزایش بیست و پنج صدم درصدی) و نوسازی ناوگان مکانیزه کشاورزی در سال ۱۳۹۹ شده است.

۴۶

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز