به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرگزاری مهر، مالک رحمتی در مراسم افتتاح مدرسه ۶ کلایه «شهدای قرقی» که با حضور جمعی از خانواده‌های شهدا و خیران مدرسه ساز در روستای قرقی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی و تولیت معزز آستان قدس رضوی همواره بر ضرورت خدمت‌رسانی به مجاوران حضرت […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرگزاری مهر، مالک رحمتی در مراسم افتتاح مدرسه ۶ کلایه «شهدای قرقی» که با حضور جمعی از خانواده‌های شهدا و خیران مدرسه ساز در روستای قرقی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی و تولیت معزز آستان قدس رضوی همواره بر ضرورت خدمت‌رسانی به مجاوران حضرت رضا (ع) به ویژه محرومان و مستضعفان تأکید داشته‌اند و ما نیز به این خدمت‌رسانی افتخار می‌کنیم.

وی با بیان این‌که انقلاب اسلامی در حقیقت متعلق به مستضعفان بوده و آنان پایه‌گذار انقلاب شدند، ادامه داد: همه ما وظیفه داریم طبق تأکیدات امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب، تمام توان خود را برای خدمت به آنان به کار بگیریم.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی وظیفه خود می‌دانیم تا زمانی که فقر و محرومیت وجود دارد، پای کار باشیم و باید در این خصوص کار شبانه‌روزی و بی‌وقفه انجام دهیم.

خدمات آستان قدس برای محرومیت‌زدایی از روستای قرقی

وی خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی به‌عنوان بزرگ‌ترین نهاد مذهبی که بر پایه وقف و نذر مردم خدمت‌رسانی می‌کند، طی این سال‌ها خدمات قابل توجهی را در منطقه قرقی ارائه کرده که ساخت مسکن برای محرومان و جوانان و همچنین توزیع بسته‌های معیشتی از جمله آنها بوده و امروز نیز با احداث مدرسه برای تحصیل دانش‌آموزان این روستا، گام مهم دیگری در عرصه خدمت‌رسانی برداشته شد.

رحمتی با اشاره به نام‌گذاری دبستان این روستا به نام «شهدای قرقی»، نقش شهدا در پایداری ایران اسلامی را حیاتی دانست و افزود: اگر ایثارگری‌ها و رشادت‌های شهدا نبود، امروز کشور ایران در قله پیشرفت، سعادت و مقاومت قرار نداشت، به همین دلیل است که باید نام آنان را زنده نگه داریم و پاسدار خون آنان باشیم.

وی افزود: در شرایط امروزی جهان، آنچه که می‌تواند کشور ما را به سمت پیشرفت و سعادت حرکت دهد، کسب علم و دانش است و اگر می‌خواهیم به توسعه اقتصادی، مهارت‌آفرینی و کارآفرینی دست یابیم، باید به مقوله علم و دانش توجه بیشتری داشته باشیم.

هم‌افزایی آستان قدس رضوی و خیران برای رفع مشکلات مردم

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: خوشحالیم که امروز در جمع مردم عزیز روستای قرقی هستیم و مدرسه‌ای را افتتاح می‌کنیم که به همت آستان قدس و با مشارکت خیران مدرسه‌ساز احداث شده و به‌عنوان یک ظرفیت آموزشی و تربیتی برای فرزندان این روستا و آینده‌سازان ایران اسلامی عزیزمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان این‌که کار مردم باید به دست خود مردم انجام شود، گفت: باید از ظرفیت خود مردم برای رفع مشکلات و نیازهای مناطق محروم استفاده کنیم و در راستای رفع مشکلات بسیج شویم؛ تلاش آستان قدس رضوی نیز این بوده که بسترهای انجام کار خیر و نیازهای کشور برای توسعه را به خیران معرفی کند تا سرعت توسعه افزایش یابد و افتتاح دبستان شهدای قرقی، یکی از مصادیق همکاری و هم افزایی بین خیران و آستان قدس رضوی است.

رحمتی با تأکید بر این‌که معرفی کار خیر به خیران باید سرعت گرفته و به‌عنوان یک الگوی در کشور توسعه یابد، ادامه داد: مدرسه‌سازی صدقه جاریه است و هر کس حتی به اندازه یک آجر در این مسیر کمک و همکاری کند، از آثار معنوی آن هم در این دنیا و هم آخرت بهره‌مند خواهد شد.


خبرگزاری گلچین نیوز