به نقل گلچین نیوز : پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از امروز تا اواخر هفته در برخی از ساعات به سبب وزش بادهای شمال غربی، عمدتاً در سواحل شمالی و مرکزی استان، دریا مواج و متلاطم خواهد بود. وی اضافه کرد: طی این مدت در برخی […]

به نقل گلچین نیوز :

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از امروز تا اواخر هفته در برخی از ساعات به سبب وزش بادهای شمال غربی، عمدتاً در سواحل شمالی و مرکزی استان، دریا مواج و متلاطم خواهد بود.

وی اضافه کرد: طی این مدت در برخی از نقاط استان احتمال خیزش گردوخاک همراه با وزش باد نیز دور از انتظار نخواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: همچنین طی امروز و فردا دمای بیشینه هوا در سطح استان از مقادیر بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: طی ساعات آینده آسمان استان غالباً صاف همراه با غبار محلی، طی ساعاتی وزش باد و در برخی نقاط همراه با گردوخاک و در نواحی جنوبی مه صبحگاهی خواهد بود.

مساعدی بیان کرد: جهت وزش باد در قسمت‌های شمالی و مرکزی غالباً شمال غربی با سرعت ۱۴ تا ۴۴ گاهی بیش از ۵۶ کیلومتر در ساعت و در قسمت‌های جنوبی غالباً شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و از اواخر وقت با سرعت ۱۶ تا ۴۴ گاهی بیش از ۵۶ کیلومتر در ساعت است.

وی افزود: ارتفاع موج در سواحل شمالی و مرکزی استان ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی ۲۱۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و از اواخر وقت ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی ۲۱۰ سانتیمتر خواهد بود.


خبرگزاری گلچین نیوز