به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرنگار ایرنا، در آیینی که جمعه به منظور قدردانی ازسعیدرضا کیخا برگزار شد، فرماندار شهرستان زرقان طی سخنانی گفت: از آنجا که سعید رضا کیخا اصالتاً زرقانی است از این رو با مصوبه شورای شهر و شهرداری خیابانی ۴۵ متری در بلوار پاسداران  این شهرستان به نام او […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرنگار ایرنا، در آیینی که جمعه به منظور قدردانی ازسعیدرضا کیخا برگزار شد، فرماندار شهرستان زرقان طی سخنانی گفت: از آنجا که سعید رضا کیخا اصالتاً زرقانی است از این رو با مصوبه شورای شهر و شهرداری خیابانی ۴۵ متری در بلوار پاسداران  این شهرستان به نام او گذاشته شد.

محمد اسدالهی تاکید کرد: تجلیل از کیخا که قهرمان جهان شد کمترین حق این ورزشکار با اخلاق است هر چند حق او در راهیابی  به المپیک ۲۰۲۱ توکیو با وجود کسب مدال طلا پایمال شد اما این ورزشکار با اخلاق  همچنان باید با انگیزه و تمرینات بیشتر خود را برای المپیک بعدی آماده کند.

وی  ادامه داد: هزینه کردن در ساخت و سازهای اماکن ورزشی یک کار بزرگ فرهنگی و ورزشی است و بهترین راهکار برای جلوگیری از هزینه کردن مردم به دارو و درمان است. 

 فرماندار زرقان اضافه کرد: افزایش سرانه فضاهای ورزشی و حمایت از تیم های ورزشی به منظور پرورش جسم و روح جوانان با منش پهلوانی باید در دستور کار قرار قرار گیرد و این امر با هم افزایی محقق خواهد شد. 

در پایان این آیین از سعید رضا کیخا قهرمان جهان با اهدا تندیس و جوایزی تقدیر شد .

در رقابت های ژیمناستیک جهانی  ۲۰۲۱  قطر و انتخابی المپیک  که از دوم لغایت پنجم تیر ماه در قطر بر گزار شد سعید رضا کیخا در اسباب خرک حلقه با کسب ۲/ ۱۵ امتیاز نخستین مدال طلا جهانی را بر گردن آویخت هر چند از رسیدن به المپیک باز ماند .

فدراسیون جهانی ژیمناستیک با توجه به جمع امتیازهای کسب شده توسط  کیخا و کوهی کامه یا ما ژاپنی  در سه دوره برگزارشده ورزشکار ژاپنی را برای حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو  انتخاب کرد .

افتخارات کیخا

کسب مدال طلای جهان ۲۰۲۱ قطر ، ابداع و ثبت شش حرکت جدید با نام کیخا در فدراسیون جهانی ژیمناستیک،  رکورددار ثبت حرکات جدید در ژیمناستیک دنیا، رنکینگ سوم جهان در رقابتهای کسب سهمیه المپیک توکیو ۲۰۲۱، مدال برنز مسابقات جهانی باکو در سال  ۲۰۲۰، مدال نقره مسابقات جهانی استرالیا در سال  ۲۰۲۰ ،مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا در ۲۰۱۹مغولستان ، -مدال برنز مسابقات جهانی ۲۰۱۸ آلمان ، مدال نقره جام ستارگان ۲۰۱۷جهان در ژاپن (تویوتا کاپ) از جمله افتخارهای کسب شده کیخا است.

همچنین کسب مدال طلا مسابقات بین المللی  ۲۰۱۷ اسلوونی ،مدال های نقره و برنز بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی ۲۰۱۷ باکو مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۷ تایلند ، مدال برنز مسابقات جهانی ۲۰۱۶ باکو،۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز در مسابقات بین المللی دهه فجر ۲۰۰۳ تهران، ۲ مدال برنز مسابقات دانش آموزان جهان ۲۰۰۳ فرانسه، ۲ مدال برنز و نقره مسابقات بین المللی ۲۰۰۲ اوکراین، ۲ طلا و یک برنز در مسابقات بین المللی دهه فجر ۲۰۰۲ کرمان ،کاپیتان تیم ملی ژیمناستیک از سال  ۲۰۱۶ لغایت ۲۰۲۱ و عضویت در تیم های ملی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ایران را در کارنامه دارد.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز