به نقل گلچین نیوز : به گزارش ایرنا، محمودرضا مرادی روز دوشنبه در نشست ستاد کرونا استان افزود: چند روزی است وضعیت ابتلا به کرونا در استان با ثبات شده و سیر نزولی پیدا کرده اما به این معنا نیست که مردم پروتکل‌ها را رها کنند. وی اظهار داشت: مردم باید همچنان رعایت شیوه نامه […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش ایرنا، محمودرضا مرادی روز دوشنبه در نشست ستاد کرونا استان افزود: چند روزی است وضعیت ابتلا به کرونا در استان با ثبات شده و سیر نزولی پیدا کرده اما به این معنا نیست که مردم پروتکل‌ها را رها کنند.

وی اظهار داشت: مردم باید همچنان رعایت شیوه نامه های بهداشتی را جدی گرفته شود تا دوباره شاهد افزایش موارد مبتلا به بیماری در استان نباشیم.

مرادی اضافه کرد: آیین های پیش رو از جمله شب‌های قدر، عید فطر بویژه در منطقه اورامانات، تعطیلات و جلسات انتخاباتی شوراها که به صورت غیررسمی برگزار می‌شود بسیار نگران کننده است و در صورت توجه نکردن به پروتکل ها عواقب جبران ناپذیری را بدنبال دارد و موجب افزایش مجدد موارد ابتلا خواهد شد.  

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از مردم خواست، برای حفظ سلامت خود و دیگران مراسم معنوی شب‌های قدر را در منزل و یا با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی در اماکن مذهبی برگزار کنند.

وی گفت: تاکنون بیش از ۲۶ هزار نفر در استان در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده‌اند که شامل کادر بهداشت و درمان و کسانی که با بیماران سر وکار داشتند، جانبازان بالای ۵۰ درصد، سالمندان ساکن در سرای سالمندان، افراد بالای ۸۰ سال، بیماران خاص و مبتلایان به سرطان است.

مرادی تاکید کرد: پس از اتمام این مرحله نیز افراد بالای ۷۵ سال و سایر افرادی که از سوی ستاد ملی کرونا واجد شرایط دریافت واکسن کرونا هستند، واکسینه خواهند شد.

متخصص عفونی و رییس دانشکده پزشکی کرمانشاه نیز گفت: تجهیز و استفاده از ظرفیت ICU در شهرستان‌ها یکی از موفقیت‌های ستاد کرونای کرمانشاه بود و وضعیت کنونی استان در این پیک خود گواه و نشان دهنده این موفقیت است.

دکتر بابک صیاد افزود: رسیدن شهرستان‌ها از نظر وضعیت بیماری به بالاتر از پیک قبلی و نرسیدن شهرستان کرمانشاه به پیک قبلی نشان دهنده استفاده درست و بهینه از حوزه درمانی شهرستان‌هاست که به شکل علمی مدیریت شده است.
مدیر نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هم گفت: از نظر تامین اکسیژن وضعیتی پایدار داریم و هم اکنون ۲ مخزن ۲۰ تا ۲۵ تنی در بیمارستان فارابی داریم که در آینده هم که کرونا نباشد در عین کم هزینه بودن بسیار خوب است.

دکتر تورج شیرزادیان افزود: وجود ۸۵ تخت در بخش های ویژه و افزایش تجهیزات آی سی یو در استان رکورد بی سابقه ای بود.

وی اظهار داشت: هم اکنون هشت دستگاه بی خطر ساز در استان داریم و قرارداد خرید پنج دستگاه زباله جدید نیز بسته شده است.  
از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از یک هزار و ۷۰۸ نفر در استان کرمانشاه فوت کرده اند.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز