به نقل گلچین نیوز : ابوذر عطاپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: سیلاب به زیرساخت های راه، آب، برق و بخش کشاورزی شهرستان جیرفت خسارت وارد کرده است. فرماندار جیرفت بیشترین میزان خسارت سیلاب را در بخش کشاورزی این شهرستان با برآورد ۲۰ میلیارد تومانی در بخش قنات ها، استخرهای ذخیره […]

به نقل گلچین نیوز :

ابوذر عطاپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: سیلاب به زیرساخت های راه، آب، برق و بخش کشاورزی شهرستان جیرفت خسارت وارد کرده است.

فرماندار جیرفت بیشترین میزان خسارت سیلاب را در بخش کشاورزی این شهرستان با برآورد ۲۰ میلیارد تومانی در بخش قنات ها، استخرهای ذخیره آب، کانال های بتنی، خاکی و بندهای تامین آب اعلام کرد.

وی با بیان اینکه سیلاب در حوزه راهداری به ۵۵۰ کیلومتر راه روستایی خسارت وارد کرد، این میزان خسارت را چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برشمرد.

عطاپور همچنین به خسارت سیلاب به زیرساخت های برق اشاره کرد و گفت: سوختن ترانس و شکستگی تیر برق از جمله خسارت های سیلاب در این بخش بود.

وی ادامه داد: طبق برآورد کارشناسان سیلاب ۲۲۰ میلیون تومان خسارت به زیرساخت های برق وارد کرده است.

عطاپور با بیان اینکه سیلاب هفته گذشته به مناطق کوهستانی شهرستان جیرفت نیز خسارت هایی وارد کرد، از تیغ زنی محورهای کوهستانی تخریب شده بر اثر سیلاب شهرستان جیرفت طی روزهای گذشته خبر داد و گفت: هیچ راه مسدودی در شهرستان وجود ندارد.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز