به نقل گلچین نیوز : مهران شنتیائی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اقدامات اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در زمینه کنترل مهاجرت و افزایش تعارض حیات وحش با مردم و شیوع بیماری در بین آنها اظهار داشت: مهاجرت گونه های حیات وحش به عوامل متعددی بستگی […]

به نقل گلچین نیوز :

مهران شنتیائی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اقدامات اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در زمینه کنترل مهاجرت و افزایش تعارض حیات وحش با مردم و شیوع بیماری در بین آنها اظهار داشت: مهاجرت گونه های حیات وحش به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از این عوامل می تواند شرایط تغییرات اقلیمی باشد که به تبع آن در بعضی مناطق تعارضات حیات وحش می تواند شکل بگیرد.

وی افزود: در حوزه حمله وحوش به دام،  قانونگذار موضوع بیمه را تعیین کرده و به فرمانداران، بخشداران، شوراها و دهیاران تاکید کرده تا نسبت به بیمه دام ها و کندوهای عسل اقدام کنند.

این مسوول گفت: در خصوص شیوع بیماری های احتمالی در حیات وحش نیز به صورت مستمر رصد و پایش در حیات وحش صورت می پذیرد و در صورت نیاز اقدامات لازم با هماهنگی دامپزشکی اقدام می شود.

شنتیائی اضافه کرد: استان قزوین دارای ظرفیت زیادی در زمینه گونه های جانوری و گیاهی است و این اداره کل تمامی تلاش خود را برای حفاظت از این گونه ها انجام می دهد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت : رصد و پایش این اداره کل در تمامی مناطق استان قزوین به ویژه مناطق حفاظت شده و مناطق شکار با تیراندازی ممنوع ادامه دارد و محیط بانان در این استان با تمام وجود در راستای حفاظت از این گونه ها تلاش می کنند.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز