به نقل گلچین نیوز : به گزارش ایرنا، علی شعبانی روز چهارشنبه در شورای حفظ حقوق بیت المال که در دادسرای قزوین برگزار شد، افزود: اصطلاح بیت المال از آموزه های دینی نشات گرفته و در نامه ۲۰ حضرت امیر المومنین(ع) بر آن تاکید شده است. وی گفت: موضوع بیت المال، خط قرمزی است که […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش ایرنا، علی شعبانی روز چهارشنبه در شورای حفظ حقوق بیت المال که در دادسرای قزوین برگزار شد، افزود: اصطلاح بیت المال از آموزه های دینی نشات گرفته و در نامه ۲۰ حضرت امیر المومنین(ع) بر آن تاکید شده است.

وی گفت: موضوع بیت المال، خط قرمزی است که همه مکلف هستند به صورت دقیق، ریز و جزیی به آن ورود کرده و آن را تعیین تکلیف کنند.

شعبانی ادامه داد: استفاده از ظرفیت شورای حفظ حقوق بیت المال به معنی دور زدن قانون نیست بلکه باید از ظرفیت این شورا با رعایت قانون بهره گرفته شود.

وی با اشاره به پرونده شهرک اندیشه، گفت: پرونده قضایی این شهرک، روند خود را طی می کند و تصمیماتی که در این زمینه در شورای حفظ حقوق بیت المال گرفته می شود به معنی دور زدن قانون نیست.

شعبانی اضافه کرد: برخی از قطعات این شهرک به افراد عادی واگذار شده است و باید با بررسی دقیق، جلوی ایجاد مشکلات و مفاسد و بحران های آتی گرفته شود.

وی گفت: اگر قانون به صورت دقیق اجرا شود نیازی به تشکیل این جلسات و استدلال ها و تلاش های بعدی نخواهد بود.

رییس کل دادگستری استان قزوین در ادامه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: این هفته یادآور رشادت ها و جانفشانی های شهدا در هشت سال جنگ تحمیلی است که در طول تاریخ مشابه آن را سراغ نداریم.

وی گفت: در این جنگ ظاهرا عراق مقابل ایران بود ولی تمامی کشورهای دنیا با حمایت های تسلیحاتی و نظامی خود از این کشور پشتیبانی می کردند.

شعبانی افزود: رزمندگان ما در این جنگ با تکیه بر ایمان و وحدت درس عبرتی به جهانیان نشان دادند که در تاریخ مایه عبرت همه متجاوزان شد و بعد از ۳۰ سال دیگر جرات نکرده اند به فکر تجاوز به خاک ایران بیفتند.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز