به نقل گلچین نیوز : به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، در اطلاعیه معاونت بهداشتی این دانشگاه آمده است: افرادی که دز اول واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده‌اند می‌توانند از امروز با مراجعه به یکی از مراکز ۶ گانه واکسیناسیون در استان قم دز دوم این واکسن را دریافت نمایند. […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، در اطلاعیه معاونت بهداشتی این دانشگاه آمده است: افرادی که دز اول واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده‌اند می‌توانند از امروز با مراجعه به یکی از مراکز ۶ گانه واکسیناسیون در استان قم دز دوم این واکسن را دریافت نمایند.

بر اساس این اطلاعیه، تمامی افرادی که تاکنون دز اول این واکسن را دریافت نکرده‌اند تا اطلاع بعدی از مراجعه به مراکز واکسیناسیون خودداری کنند.

این گزارش حاکی است: میدان روح‌الله، بلوار کارگر – روبروی مرکز چشم‌پزشکی جوادالائمه(ع)، انتهای نیروگاه –  جنب امامزاده سیدمعصوم- مرکز الزهرا(فقط در شیفت عصر ساعت ۱۵الی ۲۰)، مجتمع امام خمینی- جنب گلزار شهدا، مصلی (ساعت فعالیت مراکز از ۸:۳۰ صبح لغایت ۲۰)، پایگاه خودرویی واکسیناسیون واقع در پارکینگ مصلی (ساعت ۱۷ تا۲۱) مراکز واکسیناسیون در قم هستند.

استان قم که از ۱۸ فروردین‌ماه امسال در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته بود، از ۱۴ اردیبهشت‌ماه جاری وارد شرایط نارنجی شد.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ‌آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه‌چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند.


خبرگزاری گلچین نیوز