به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «تنها نخواهم ماند» ساخته یاسر طالبی که به نمایندگی از ایران در بیست‌وهشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند و مردم‌شناسی «پارنو» در کشور استونی حضور داشت جایزه بهترین مستند در بخش «بقا مردمان بومی» (The best doc on survival of indigenous peoples) را از آن خود […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «تنها نخواهم ماند» ساخته یاسر طالبی که به نمایندگی از ایران در بیست‌وهشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند و مردم‌شناسی «پارنو» در کشور استونی حضور داشت جایزه بهترین مستند در بخش «بقا مردمان بومی» (The best doc on survival of indigenous peoples) را از آن خود کرد. همچنین بعد از دریافت این جایزه، از پوستر فیلم نیز رونمایی شد. 

در خلاصه داستان مستند کوتاه «تنها نخواهم ماند» آمده است: «یک زوج کهنسال و معلول که در روستایی در قسمت شمالی ایران زندگی می‌کنند، پس از تصادف پسر کوچک‌شان که به کما می‌رود، با یک فاجعه غیرقابل حل مواجه می‌شوند. والدین با توسل به بخشش، عشق، انسانیت و جاودانگی، اعضای بدن فرزندشان را اهدا می‌کنند. پنج سال پس از این تصمیم شجاعانه، یک گروه فیلمبرداری از آن‌ها بازدید و مسیر آشتی با مرگ یا آشنایی آن‌ها با زندگی ابدی را ثبت می‌کند.» 

این مستند محصول شرکت سینمایی Chosen Image به مدیریت فریبا عرب است. این شرکت کار پخش فیلم را نیز بر عهده دارد. 

«تنها نخواهم ماند» پیش‌تر در فستیوال‌های معتبر تسالونیکی یونان (بیست‌وسومین دوره) و شورت شورتز ژاپن نیز به نمایش درآمد و در ادامه در فستیوال‌های مذهب امروز ایتالیا، ایسچیا ایتالیا و رجینا کانادا و چند فستیوال دیگر نیز حضور خواهد داشت.

۵۷۲۵۹


خبرگزاری گلچین نیوز