به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا مهرجو عصر چهارشنبه در جلسه با رئیس هیئت بازرسی ستاد انتخابات استان بوشهر و اعضای ستاد هیئت نظارت شهرستان اظهار داشت: انتخابات ۲۸ خرداد سال جاری به لحاظ بین المللی و داخلی از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و به فرمایش مقام معظم […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا مهرجو عصر چهارشنبه در جلسه با رئیس هیئت بازرسی ستاد انتخابات استان بوشهر و اعضای ستاد هیئت نظارت شهرستان اظهار داشت: انتخابات ۲۸ خرداد سال جاری به لحاظ بین المللی و داخلی از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و به فرمایش مقام معظم رهبری انتخابات یک فرصت بی بدیل و بی نظیر برای مردم است که آثار آن تا سال‌ها ماندگار و تداوم دارد.

فرماندار گناوه افزود: انتخابات مردم از مؤلفه‌های قدرت ملی است و از مصادیق عینی مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود در حکمرانی است.

مهرجو اضافه کرد: مشارکت پرشور مردم در انتخابات موجب اقتدار و اعتلای نظام جمهوری اسلامی است و مجریان انتخابات در تلاشند که انتخابات با رعایت قانون مداری و اخلاق مداری در بی طرفی کامل با مشارکت پرشور مردم در تراز نظام جمهوری اسلامی برگزار شود.

وی گفت: با ابلاغ دستور وزیر کشور مبنی بر آغاز فعالیت‌های مربوط به انتخابات ۲۸ خرداد، در شهرستان گناوه نیز فرآیندهای اولیه آغاز تاکنون بیش از ۸۰ درصد از فرآیندهای اجرایی انجام گرفته است.

وی با اشاره به اعلام فهرست نهایی ۶۶ نامزد شورای اسلامی شهرستان گناوه گفت: از این مجموع ۵۶ نفر در شهر گناوه و ۱۰ نفر در شهر ریگ به عنوان نامزد شرکت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی حضور دارند که مجری این انتخابات هیئت اجرایی مرکز شهرستان است.

فرماندار گناوه اضافه کرد: ۲۰۱ نفر نامزد شرکت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی ۳۱ روستا شهرستان حضور دارند.

 تمهیدات بهداشتی در شعب اخذ رأی در شهرستان گناوه پیش بینی شد

مهرجو یادآور شد: همکاری و تعامل خوبی در چارچوب قانون بین هیئت‌های نظارت و هیئت‌های اجرایی در شهرستان وجود دارد که نتیجه آن برگزاری انتخابات بدون حاشیه است.

وی خاطر نشان کرد: در این دوره از انتخابات جهت فراهم کردن شرایط مناسب برای رأی دهندگان، شعب اخذ رأی در سطح شهرستان ۱۰ درصد افزایش یافته است که هم در سطح شهر گناوه و هم روستاها مردم دسترسی آسان‌تری به شعب اخذ رأی داشته باشند.

فرماندار گناوه با اشاره به در نظر گرفتن تمهیدات لازم بهداشتی در شعب اخذ رأی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی و شرایط کرونایی سیستم‌های سرمایشی و تهویه هوا در شعب اخذ رأی پیش بینی شده است

وی گفت: اقلام بهداشتی مورد نیاز از جمله ماسک به اندازه کافی، مواد ضد عفونی کننده با حساسیت بالا در نظر گرفته شده است و ناظران بهداشتی نیز حضور خواهند داشت.

فرماندار گناوه با تاکید بر اینکه رأی دهندگان زمان رأی دادن را به ساعات آخر موکول نکنند گفت: بنا به تاکید رئیس جمهوری، حفظ جان و سلامت مردم برای ما دست اندر کاران مهم است و در این زمینه تدابیر لازم اتخاذ خواهد شد تا ضمن فراهم کردن شرایط حضور حداکثری در انتخابات، شرایط بهداشتی فراهم شود.

مهرجو یادآور شد: ۶۸ هزار و ۶۷۵ نفر در سطح شهرستان گناوه واجد شرایط اخذ رأی هستند که از این تعداد یک هزار و ۷۹۴ نفر رأی اولی محسوب می‌شوند.


خبرگزاری گلچین نیوز