به نقل گلچین نیوز : به گزارش ایرنا، محسن مددی روز چهارشنبه در جریان بازدید استاندار قزوین از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای که به مناسبت گرامیداشت روز مهارت انجام شد، افزود: طی ۲ سال گذشته مجوز ایجاد ۲۵ مرکز آموزش جوار کارگاهی در صنایع استان قزوین از سوی اداره کل آموزش فنی […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش ایرنا، محسن مددی روز چهارشنبه در جریان بازدید استاندار قزوین از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای که به مناسبت گرامیداشت روز مهارت انجام شد، افزود: طی ۲ سال گذشته مجوز ایجاد ۲۵ مرکز آموزش جوار کارگاهی در صنایع استان قزوین از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای صادر شده است.

این مسوول گفت: مرکز آموزش هیات امنایی واحدهای تولیدی استان قزوین با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع،  معادن و کشاورزی نیز راه اندازی شده و به آموزش نیروهای ماهر در رشته هایی که صنایع و کارخانجات در آنها اعلام نیاز کنند، می پردازد.

مددی افزود: در هفته آینده نیز نخستین مرکز آموزش جوار کارگاهی پرورش گل و گیاهان زینتی و دارویی کشور در استان قزوین راه اندازی خواهد شد.

وی اظهار داشت: در بخش دولتی نیز طی سه سال اخیر ۱۴ کارگاه جدید از جمله در بخش آموزش مهارت های کشاورزی در استان قزوین راه اندازی شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین گفت: با پیگیری های انجام شده اعتبارات عمرانی این دستگاه به منظور توسعه امکانات و تجهیزات کارگاه های آموزشی دولتی از ۵۰۰ میلیون تومان به یک و نیم میلیارد تومان افزایش یافته و همچنین یک میلیارد تومان نیز از منابع ملی اختصاص یافته است.

مددی افزود: تلاش داریم با همکاری فرمانداران،  بخشی از اعتبارات شهرستان ها نیز به توسعه امکانات مراکز آموزش مهارت و فنی و حرفه ای مناطق اختصاص یابد تا این مراکز با قدرت بیشتری به تربیت نیروی انسانی ماهر و رفع نیازهای مهارتی شهروندان بپردازند.


خبرگزاری گلچین نیوز