به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرنگار ایرنا، شیوا قاسمی پور روز سه‌شنبه در دیدار با مردم روستاهای سلین و ژیوار بخش هورامان اظهار داشت: خیلی از مشکلاتی که در شهرستان سروآباد به ویژه در منطقه هورامان وجود دارد با رفع موانع تولید و پشتیبانی از تولیدکنندگان برطرف می شود. وی افزود: شعار امسال […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرنگار ایرنا، شیوا قاسمی پور روز سه‌شنبه در دیدار با مردم روستاهای سلین و ژیوار بخش هورامان اظهار داشت: خیلی از مشکلاتی که در شهرستان سروآباد به ویژه در منطقه هورامان وجود دارد با رفع موانع تولید و پشتیبانی از تولیدکنندگان برطرف می شود.

وی افزود: شعار امسال تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی است و قطع یقین با حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان و رفع موانع و مشکلات موجود بر سر راه آنها می توان به یک فرآیند مهم که رونق گرفتن تولید و ایجاد اشتغالزایی است دست یافت و بسیاری از مشکلات منطقه از بین خواهد رفت.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: در سروآباد به ویژه منطقه هورامان کارهای بسیار خوبی انجام شده و یک سری مشکلات باقی مانده است که تلاش خواهیم کرد با همکاری مسوولان شهرستانی در سالی که مزین به تولید و مانع زدایی ها است این مشکلات را برطرف کنیم.

وی یادآور شد: عمده مشکلاتی که در بازدید میدانی از منطقه انجام شد و با مردم نیز بحث و گفتگو شد بحث بیکاری جوانان است که این مشکل با تحقق شعار سال از بین خواهد رفت و تلاش ما بر این است که بتوانیم از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در راستای تحقق شعار سال و کاهش بیکاری قدم برداریم.

قاسمی پور اضافه کرد: شهرستان سروآباد ظرفیت های بسیار خوبی در بحث گردشگری و توسعه باغات دارد و دولت در این بخش ها فعالیت های خوبی انجام داده است که نمونه آن را می توان ثبت جهانی هورامان و توسعه باغات دهکانان بیان کرد که هر کدام از این پروژه ها و طرح ها باعث اشتغالزایی و رونق گرفتن تولید در منطقه خواهد شد.

وی تاکید کرد: تمام توان و تلاش ما بر این است که مشکلات و موانعی که بر سر راه تولید در منطقه وجود دارد برداریم تا تولید و اشتغال در این منطقه را شکوفا کرده و به عنوان نماینده مردم در پارلمان شورای اسلامی در این راستا از هیچ کمکی دریغ نخواهم کرد.

روستاهای سروآباد یک برند هستند

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: روستاهای شهرستان سروآباد هر کدام ظرفیت و پتانسیل خوبی دارند و تلاش می کنیم در هر روستا یک محصول باغی و یا هنری که در آن روستا وجود دارد به عنوان برند آن روستا معرفی کنیم و از این به بعد روستاهای این شهرستان را با نام آن برند خاص معرفی کنیم.

به گفته وی، ارغوان بافی، گیوه بافی، صنایع دستی و تولید محصولات ارگانیک باغی نظیر انجیر، انار، گردو و انگور که مختص این شهرستان است می تواند به عنوان برند روستاهای این شهرستان معرفی شود.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در ادامه از طرح سیستم پمپاژ آب شهر سروآباد بازدید و بر لزوم حل مشکل این ایستگاه پمپاژ تاکید کرد و سپس از محله فرهنگیان شهر سروآباد که با کمبود آب شرب روبرو بود بازدید و در ادامه از پارک کودک این شهر نیز بازدید و بر لزوم تجهیز و نوسازی این پارک تاکید کرد.

شیوا قاسمی پور همچنین از سردخانه ۲۰ تنی در شهرک صنعتی سروآباد بازدید کرد و گفت: باتوجه به شعار سال که مانع زدایی و پشتیبانی و حمایت از تولید است مشکلات این واحد تولیدی باید برطرف شود تا ضمن اشتغالزایی در منطقه باعث کمک به باغداران و کشاورزان منطقه شود تا قیمت واقعی محصولات نصیب تولیدکنندگان آن شود.

وی همچنین از بازارچه مرزی “مله خورد” بازدید و بر لزوم حل مشکلات این بازارچه تاکید کرد و در تماس تلفنی با مسوولان گمرک بر لزوم حل مشکلات این بازارچه تاکید کرد .

به گزارش ایرنا، شهرستان های مریوان و سروآباد با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفری در غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده اند و یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز