به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرنگار مهر، حمید ملانوری ظهر پنج شنبه در نشست فرمانداران خاطر نشان کرد: اعتبارات باید با نظر فرمانداران به عنوان رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه شهرستان توزیع شود. وی با بیان اینکه مدیران کل باید در این زمینه، تابع فرمانداران باشند، ادامه داد: فرمانداران می بایست در […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرنگار مهر، حمید ملانوری ظهر پنج شنبه در نشست فرمانداران خاطر نشان کرد: اعتبارات باید با نظر فرمانداران به عنوان رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه شهرستان توزیع شود.

وی با بیان اینکه مدیران کل باید در این زمینه، تابع فرمانداران باشند، ادامه داد: فرمانداران می بایست در طول سال با مدیران کل در ارتباط باشند تا هماهنگی های لازم برای نحوه توزیع اعتبارات به درستی صورت گیرد.

استاندار خراسان جنوبی به موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: به همت همه حوزه های متولی به ویژه فرمانداران به عنوان رؤسای ستاد انتخابات شهرستان ها، انتخابات به نحو شایسته ای برگزار شد و مشارکت ۷۴.۳ درصدی را به همراه داشت.

ملانوری متذکر شد: کسب رتبه اول استان به لحاظ مشارکت در انتخابات، نشان دهنده هوشیاری مردم و توجه آنها به تأثیر انتخابات در آینده است.

وی در ادامه از پیگیری هایی که برای جذب نیروی مورد نیاز بخشداری های سطح استان صورت گرفته، گفت و اظهار داشت: بر اساس موافقت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی، حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ نیرو برای حضور در بخشداری ها جذب می شوند.

به گفته وی؛ برای این موضوع از ظرفیت دهیاران تحصیلکرده، جوان، موفق و باتجربه نیز می توان استفاده کرد.

استاندار خراسان جنوبی از دو سرفصل اعتباری ویژه گفت که در پیگیری های مرکز محقق شده و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حدود ۱۳ پروژه ورزشی با پیشرفت ۷۵ تا ۸۰ درصدی در سطح استان داریم، طی دیداری با وزیر ورزش و جوانان مقرر شد، مبلغ ۳۰ میلیارد تومان به استان اختصاص یابد که احتمال افزایش این مبلغ تا ۳۵ میلیارد تومان وجود دارد.

وی متذکر شد: برای جبران خسارت سیل سال ۹۹ نیز مصوبه دولت را برای تأمین مبلغ ۳۰ میلیارد تومان اخذ کردیم که تخصیص ۱۰۰ درصدی آن را مطالبه نمودیم و با نظر موافق رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور همراه شد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به آغاز به کار دولت و شوراهای اسلامی جدید از تاریخ ۱۴ مردادماه، گفت: دقت نظر شوراها در انتخابات شهرداران و دهیاران توانمند، متخصص و باانگیزه در توسعه هر منطقه بسیار تأثیر گذار است.

ملانوری تأکید کرد: ما به عنوان نمایندگان دولت مکلف هستیم تا آخرین لحظه حضور در پست خدمتی خود، انجام وظیفه کنیم.

وی با تأکید بر اینکه ما مسئولیم و تکلیف داریم، تصریح کرد: چه بسا آخرین اقدامات ما در لحظات پایانی خدمت، تأثیر و نتیجه ماندگاری به همراه داشته باشد.

به گفته وی؛ فرمانداران مکلفند، فضای مدیریتی شهرستان ها را به گونه ای پیش ببرند که در صورت بروز هرگونه تغییر و تحولی با چالش مواجه نشوند.

استاندار خراسان جنوبی در پایان به تشریح نتایج ستاد توسعه خاوران پرداخت و گفت: دو تفاهم نامه به مبلغ هزار میلیارد تومان برای امضا در جلسه امروز آماده شده بود که یک مورد آن به جهت لغو پرواز و نرسیدن سرمایه گذار به جلسه، از دستور کار خارج شد.

ملانوری با اشاره به اینکه اقدامات ستاد توسعه، اقبال ملی را به همراه داشته، گفت: با این هزار میلیارد تومان، حجم تفاهم نامه های ستاد توسعه خاوران در مجموع به ۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی ادامه داد: مبلغ تعهد شده سرمایه گذاران در استان در قالب مسئولیت اجتماعی، مبلغ ۵۰ میلیارد تومان است.

به گفته وی؛ ستاد توسعه خاوران، راه خود را باز کرده و با قوت و قدرت به کار خود ادامه می دهد.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز